Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tej alapú étellel...

Milyen tej alapú étellel lehet kiegészíteni az anyatejet 7 hós babánál? Többet szopna, de nem elég. Tápszert utálja, tejpépet nem szereti, fagyasztott tejet kiköpi.

Figyelt kérdés

7 hós a kisfiam. 100-150 miliket szopik. Ennyi van a cicimben. Idáig elég volt neki, de érzem 2 napja, hogy kérne még. 4 óránként szopizik, közte már sokmindent eszik, hamarosan ki is váltunk egy étkezést.

Meg ugye ha majd kiváltunk több étkezést is, akkor reggel, meg este kéne neki több tejet innia. De ha nincs, akkor ez így nehéz lesz. És ugye fél liter tejet kéne naponta bevinni.

Esetleg joghurttal próbálkozzak? A tejpépet csak gyümölccsel tudom adni neki, így nem érzi az ízét. Ez nem baj? Még este se?


2012. jan. 5. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

jó a tejpép gyümivel.

Esetleg feles tejbegrízzel vacsira nem próbálkoznál??tudom marha merészen hangzik ez manapság,de az lehet ízlene neki,és laktató is,tej is.

2012. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezen gondoltkodtam, és ez lett volna a kövi kérdésem, hogy grízt lehet-e már adni. De tehén tejből gondoltad?

Vagy talán a fagyasztott anyatej lehet nem olyan rossz ízű, ha beleteszem a vízzel készült grízbe?

2012. jan. 5. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak babajoghurtok, meg babapudingok, azokat kisfiam imádta (mi a Rossmann-osat vettük, mert az felelt meg árkategóriában, pláne, ha még akciós is volt). Kaphat sajtot is már, én pölö rámelegítettem kenyérre sajtot, és pici katonákat adtam kisfiamnak (persze nem forrón ;D). Túrót is megpróbálhatjátok, azt is lehet gyümivel adni, vagy pl. túrós csuszaként (akár durumtésztával is). Még egy szösszenet: kisfiam nagyon kenyeres-tésztás, néha én babajoghurt mellé is kenyeret katonáztam fel Neki, úgy is imádta, ill. a babapudingot rákentem kenyérre, és abból készítettem kis katonákat.
2012. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor nézek majd valami babajoghurtot, és túrót is turmixolok neki a gyümibe.

Foga még sajnos egy sincs, így nehéz lenne darabosat, de később jól fog jönni az ötleted! Köszi!

2012. jan. 5. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
én a gyümölcsébe próbálnék tejpépet tenni, főzelékébe tápszert.
2012. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vízben jó sűrűre főzöm a búzadarát és amikor már langyos tápszerrel hígítom fel. Az én kisfiam sem szereti a tejpépeket, a tápszerbe-grízt viszont szívesen megeszi. Egy kis banánnal szoktam édesíteni.
2012. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!