Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerváltás 1-ről 2-re?

Tápszerváltás 1-ről 2-re?

Figyelt kérdés
Már betöltötte a babám a 6 hónapot. Még 1-es tápszert adok neki. Még van is három dobozzal, meg egy kiváltatlan recept öt dobozról. Rosszat teszek a babámnak azzal, ha 1-est kapja addig, amíg van belőle, vagy inkább már adjam neki a 2-est?
2012. jan. 5. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk meg a patikus elcseszte a rendelést, én kettest kértem, de egyest rendelt 2 dobozzal, akkor már elmúlt hat hós. Én azt még elhasználtam.

Nem hiszem, hogy rosszat teszel, de látni fogod a babádon, hogy mennyire nő az igénye, mennyire nem elég neki, vagy elég. (Én a doboz hátulját elolvasva kis különbséget láttam csak a kettő között, de a fene tudja, mennyit számít nekik az a kicsi.)

2012. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy pár hét ide vagy oda még nem baj. De ha tudsz inkább válts majd 2-esre, mivel a tápanyagok életkori igények szerint vannak a tápszerekben, így az 1-es tápszer már nem egészen felel meg egy fél éven felüli babának. Persze nem lesz baj, ha még egy kis ideig az 1-est kapja, de a többi öt receptet már ne váltsd ki, inkább írass fel 2-es tápszert.
2012. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

* öt dobozt

bocs elírtam

2012. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha már babód betöltötte a fél éves kort, nem kapjátok meg a támogatást a tápira (kivéve ha HA-s), tehát a nem kiváltott recepteket (amennyiben nem HA-s) teljes áron válthatod ki, nekünk legalábbis anno ezt mondták, én ezért bespájzoltam a Mildibé 1-ből 6 hós kora előtt. 9 hós koráig azt kapta kisfiam, ezt a tápit nagyon szerette. Nyugodtan adhatod babódnak az 1-es tápit, nem sok különbség van az 1-es és a 2-es között (leginkább a vastartalom, ami változik). Ha már hozzátáplálsz, akkor a szervezete abból is kap vasat, meg egyéb más vitaminokat és ásványi anyagokat is. Ha jól tudom, 8-10 hónapos kortól meg már a 3-as van, amiből van ízesített is, elég akkor is váltanotok, nekünk muszáj volt, mert kisfiam addigra már nem itta az ízesítetlent, csak a vaníliásat. :S
2012. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, nem teszel vele rosszat, ha már megvan, add oda neki. Legalább fokozatosan állhatsz át, keversz hozzá 2-est. Először csak keveset, aztán egyre többet. Amíg el nem fogy. Hozzáteszem, hogy nekem mindkét gyerekemnél gondot okozott a váltás, ezért visszaálltam részben 1-esre. Nem hasfájás, hanem ébredés. A fiam anno elkezdett megint felkelni a váltás után, visszaálltunk, aludt, 8 hósan álltunk át a 2-esre. Most a lányom 5 és fél hós koráig szopizott, aztán egyszer csak nem kellett, ezért 1-es tápit kapott. Amikor 3-4 hét múlva fokozatosan átálltunk 2-esre, egyre többször kelt éjjel (pedig sosem kelt korábban, még szopizni sem). Visszaálltunk 1-esre, megint alszik, mint a bunda. Most lesz 8 hós és még 1/3-ad arányban 1-est kap. Talán nagyobb a tápanyagtartalma, talán van benne valami, ami kell a pocakjának, nem tudom. De kell neki és kész. Egyébként minden ok vele, sok szilárdat eszik, 10 kg.
2012. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. jan. 6. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!