Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a babád/kisgyereked...

Amikor a babád/kisgyereked megtanult felmászni ágyra/kanapéra mindig ott voltál melette?

Figyelt kérdés
Lányom most jött rá,hogy fel is lehet mászni az ágyra, ha ott vagyok és szólok,hogy "figyelj, ügyesen,gyere le",akkor szépen fenékkel letolat,ahogy kell, de ha egy fél percre nem figyelek,rögtön mászik fel és annyira örül az új tidományának,hogy elfelejti a nagy boldogságban hogy lassan mozogjon és már kétszer majdnem leesett.
2012. jan. 6. 14:24
 1/5 A kérdező kommentje:

*mellette


ja 14 hónapos lesz

2012. jan. 6. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha nem tudtam mellette lenni, mert ugye az ember nem tud minden pillanatban ott lenni, akkor kiságyba tettem arra az időre. De már 10 hónapos korában elkezdtük tanítani, hogy fenékkel lefele kell lemászni az ágyról, és ezt gyakoroltuk a kanapén is. Természetesen most is előfordul, hogy felmászik a kanapéra, és föláll rajta, sőt mostanában elkezdte, hogy felmászik az ágyra (200x200cm) és elkezd sétálni rajta (16 hós). Szóval mindig tudnak hajmeresztőt produkálni. Vigyázni kell rájuk amennyire csak lehet. Sajnos még így is előfordulhat baleset, bármennyire óvatos is az ember. Azt kell szemelőtt tartani, hogy nekik még egyáltalán nincs veszélyérzetük.
2012. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krisztivan ***** válasza:
Én nem voltam mindig mellett mert arra jöttem rá(lebukott a csibész)hogy ha ott vagyok akkor nem mászik le hanem ugy alakítja a dolgot hogy inkább én vegyem le.Aztán egyszer nem tudtam érte menni és bejött utánam a másik szobába.1X esett le az ágyról:-( azóta figyel :-))
2012. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én követem mint az árnyék :)

11 hónapos kisfiam 1 hónapja megy önállóan és akkor kezdett az ágyra is felmászni.1 hete tanult meg szépen lejönni róla.Addig vagy leakart lépni vagy szemből mászott le.Én úgy tanítom,hogy ha ügyesen jön le megtapsolom.Annyira édes,már ő is tapsol ha ügyesen jön le és el is várja mindenkitől.:D

Még így is nagyon kell rá vigyázni mert van,hogy felmászik és egyszerűen lecsücsül a szélére háttal.:(Idegbajt kapok ilyenkor.

2012. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
14:33-at akár én is írhattam volna, dettó. :)
2012. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!