Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki levágta babája...

Van olyan aki levágta babája haját 1 éves kora előtt? Ha igen akkor mennyi idősen és miért?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 3 hónapos és elég viccesen nő a haja.A forgójánál kb.6-7cm-es a hajacskája, máshol pedig kb.1-2cm-es. Ráadásul ahogy fekve forgatja a fejét teljesen kikopott egy csíkban körben. Azon gondolkoztunk,hogy egyformára levágjuk. Mindenki azt mondja hogy egy éves kora előtt nem szabad levágni, és amúgy is ki fognak hullani ezek a hajacskák 1,5 éves korára. Szerintetek?
2012. jan. 6. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szia. A fiam eleve 5-6 centis fekete hajjal született és ahogy nőtt, már rémesen festett, megszületésétől kezdve minden egyes nap perceken át kellett hajszárítóval szárítani a haját. Aztán 2 és fél hónapos korában már iszonyú hosszú volt, levágtuk géppel és aztán havonta kellett vágni, azóta is. Most 2 és fél éves és nagyon szép sűrű a haja. Sosem hullott ki haja, legalábbis nem jelentősen, én nem vettem észre. A lányom most 7 hós, neki is vágtam már egyszer 4 hós korában, mert nagyon hosszú volt és nem akartam szárítani. És a napokban megint lenyírom a géppel, mert megint hosszú. S
2012. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
:)) ez nem igaz! Mi is levágtuk 8 hónaposan a fiam haját, egyszerűen mert túl hosszú volt. Most 13 hónapos ismét ráférne egy hajvágás, de megvárom míg melegszik az idő. Gyönyörű hosszú szőke hajjal született és most is nagyon szőke és ismét hosszú haja van.
2012. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem 1,5 éves hanem fél éves korára fog kihullani. ez most babahaj, 2-3 hónap alatt lecserélődik. nem a fekvéstől hullott ki ;) most majd fönt lesz kopasz, kis mikiegész buksija lesz :D

mi fél éves kora körül vágtuk először mert alul nagyon hosszú volt akkora már, fönt meg kopasz volt. azóta is 2-3 havonta vágom a fiamnak mert rengeteg haja van. 2 éves

2012. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mikiegér... :) bocs
2012. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is "nagyon" hosszú sötét hajjal született, pár hónaposan kezdtük el vágni. Azóta is havonta nyírom neki, gyorsan nő és sűrű. Már 11 éves
2012. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ha levágod, ez valami babona lehet:) Én is levágtam a lányom haját először 4 hónaposan, mert már belelógott a szemébe.
2012. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Levágtam 7 hónaposan, mert a szemébe lógott, csatot meg nem tűrte meg, kiszedte és nem akartam, hogy lenyelje.
2012. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4 hónapos kora óta gépelem neki.2 éves,és nem fél a hajvágástól.Ez volt az egyik célom vele.A másik,hogy ne nézzen ki úgy,mint egy bohóc.Merthogy úgy nőtt a haja eleinte,hogy körbe hosszabb volt.... :)
2012. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát én vágtam alányom haját, mert állandóan belelógott a szemébe, elcsatolni se tudtam, mert a forgója neki is hülye helyen van, és nem úgy nő a haja, hogy szépen fel lehessen fogni vagy elcsatolni. Eleve nagy hajjal született, nem is hullott ki neki igazán, úgyhogy muszáj volt vágnom, hogy lásson is szegény. Semmi baja nem lett belőle, ez csak babona, hogy nem szabad levágni 1 éves kora előtt.
2012. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pont pár napja vágtam le én is 8 hónapos fiaimnak a hajukat, mert már hosszú volt és sokáig tartott fürdés után szárazra törölni.
2012. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!