Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tünetei a tejallergiának...

Mik a tünetei a tejallergiának és a lisztérzékenységnek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Kiütések, hasmenés, bűzös széklet....kinél mi. Ha konkrétabbat írsz esetleg tudok válaszolni.
2009. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!Sok pici kiütés van a 13 hós kisfiam alkarján+a nyakánál,de semmi más probléma.Nem használ az Kevert Elocom-os krém:(.Gondoltam,hogy a habarástól van.
2009. máj. 24. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
És mindkét összetevővel most találkozott először? Az is lehet hogy a melegtől vannak.
2009. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már 2 hónapja habarom neki a kajákat,de a hét elején tejfölös karfiolt kapott,és arra gondoltam hirtelen nagyobb mennyiségben kapott tejfölt,mint eddig,és azért jöttek ki a pöttyök.A doki mondta,hogy lehet emiatt,de azt nem mondta,hogy ez tejallergia lenne,vagy egyéb.Azt mondta athópiás a bőre.De a kenőcs nem igazán akar használni,ezért gondoltam,hogy ételallergia.
2009. máj. 24. 23:10
 5/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, mit jelent pontosan az athópiás, de kipróbálnám rá sudokrémet, az antiszeptikus és sokféle elváltozásra hat

Mennyi idős a kicsi?

2009. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
13 hónapos a kisfiam.Köszi,hogy írtad a Sudokrémet!Ki fogom próbálni!
2009. máj. 25. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 13 hónapos. Nagyon aggódtam, hogy lisztérzékeny lesz, mert anyósom az, de úgy néz ki, megúsztuk. :)
2009. máj. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

A lisztérzékenység nem csak kicsikorban alakulhat ki, én is az vagyok és nálam először 11-12 éves koromban jelentkeztek a tünetek. Egy ismerősömnél pedig 20 éves kora körül. Sajnos ha a gyerek örökli a hajlamosító gént, bármely életszakaszban kialakulhat ez a betegség. :S

Emellett laktózérzékeny és tejfehérjeallergiás is vagyok, de az utóbbi már elnövőben volt, mikor legutóbb vizsgáltak. A laktózérzékenység tejes étel fogyasztása esetén erős puffadáddal jár, időnkénti hasmenéssel, hasfájással a köldök táján, elsősorban emésztőszervi problémákat okoz. A tejfehérjeallergiának hasonlóak a tünetei. A lisztérzékenység egyik ismertetójele a vashiány, vérszegénység, a gyengeség, végtagok aránytalanul vékonysága, erős hajhullás, fogyás, emésztőszervi panaszok: hasmenés, székrekedés (kinél mi), puffadás. Ezekre érdemes az embernek egész életében odafigyelnie, hisz vkinek 40 éves korában derül csak ki az effajta betegsége.

2009. dec. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A tejfehérje-allergiáról elég sok tapasztalatom összegyűlt, két tejallergiás lányom van. Ha valakinek szüksége van valami információra, írjon! gerdazoi@gmail.com


D

2010. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!