Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenétek a helyemben...

Mikor kezdenétek a helyemben a hozzátáplálást? Én már teljesen össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés

Babám a múlt héten lett 5 hónapos, a védőnőm szerint nyugodtan adhatok neki krumplit, répát, almát. Én is hajlok rá, mert még mindig 2 óránként szopizik, sokszor evés után is nyűgös. Tejem van rendesen, de nem akar sokat enni egyszerre, habár éhesnek tűnik.

De a másik oldalon meg ott van, hogy tudom szoptatni, akarom is szoptatni, miért ne tegyem 6 hónapos koráig?

Annyira nem tudom mit tegyek, mivel tennék neki jót.


2012. jan. 10. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha most elkezded hozzá tálálni is még simán 6 hós koráig az étkezések nagyrésze anyatej lesz, mert kb 5 hét mire kiváltasz egy étkezést. ezek után el kell tellni minimum 4 hétnek mire neki kezdesz a második étkezés kóstoltatásának. ez is 5 hét.


vagy is 6 hós korában még max 1 étkezés lesz kiváltva.

2012. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Én semmiképp nem adnék neki. Tápszerrel kezdd, ha kevés lenne a tej. A 2 óránkénti szopás nem jó, ha elég a tejed, próbáld átszoktatni, és mindig kijjebb tolni a következő szoptatást. Azért nem szopik eleget, mert tudja, hogy ha megnyikkan, újra kap.


A baba emésztőrendszere nem alkalmas arra, hogy korán hozzátáplálják. Természetesen egyes esetekben, ha muszáj, pl. nem eszi meg a tápszert van nincs pénz tápszerre, nincs mit tenni. De a későbbiekben nagyon súlyos problémákat okozhat a korai hozzátáplálás.


(Igen, tudom, sokan túlélték és nem lett bajuk, de ez nem garancia arra, hogy a kérdező babájának - vagy az enyémnek - se lesz baja. Jobb az óvatosság, semmiről nem késünk le.)

2012. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha akarod, és úgy jó nektek, még 3 éves korában is szoptathatod attól ,hogy elkezditek most a hozzátáplálást. Nekem az, hogy 2 óránként szopizik azt mutatja, hogy mégsem lakik jól. Ismertesd meg vele az új ízeket, az nem jelenti azt, hogy holnaptól felesleges lenne a tejed és önthetnéd ki. Ráadásul ez egy hosszú út, a lányom 4 hónap alatt volt hajlandó kiváltani az első étkezést, akkor nem kellett először pótolnom. Vannak babák, akik lassan szokják meg az új dolgokat, semmi baja nem lesz, ha lekezditek, legalább Te sem stresszelsz majd, hogy már 2 hónapja adom a krumplit, már elfogyott a tejem és még mindig nem eszik rendesen.
2012. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló! A védőnőm is pont ugyanezeket mondta.

Esetleg a 4 hótól adható tejpépet adhatom neki?

2012. jan. 10. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam sajnos 3 hónapos kora óta tápszeres,így már 4 hónaposan el kezdtük a hozzátáplálást,amúgy szoptatás mellett is elkezdheted,mondjuk délelőtt, szopi után, majd délután is egy kis gyümölcs szopi után,lehet hogy nem elég már neki a tej,sztem nyugodtan elkezdheted alma,barack,krumpli,répa aztán majd a többi
2012. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

harmadik vagyok

nohát, pedig nekem a védőnő soha semmi használható tippet nem tudott adni...

én biztos, hogy lekezdeném, nincs veszíteni valód ugyanis

a.) ízlenek neki az új ízek, eszi őket, ergo kívánja a szervezete, szereti, nyertetek, a gyerek boldog

b.) nem akar még váltani, csak a tejet kéri, Te megpróbáltad, ő elutasította, marad a tej, nincs lelkiismeret-furdalásod, hogy nem adsz meg neki valamit, amire talán már szüksége lenne.

2012. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krisztivan ***** válasza:
Ismerkedhet az új ízekkel.Attól még nem kell a szopit abbahagyni.Kisfiamnál 5.5 hósan kezdtem volna,de nem kellett neki a kanál.Aztán 6 hósan rákapott és 1 hónap alatt muszáj volt a tápszert kiváltani(pici anyatej maradt)mert nem fogadta már el a cumisüveget és a tápszert sem.8 hósan még 5X szopizott és 3X szilárdat evett.Nálad van tej és ezért könnyebb,bátran vágj bele a kóstoltatásba,kiváltani étkezést még bőven ráértek.Viszont a 2 óránkénti cici az sok.Próbáld húzni az időt,nem tesz jót a pocakjának és lehet Ő is többet enne ha több idő telne el a kaják között.:-))
2012. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alaszka ***** válasza:
Az enyém is anyatejes, 5 hónaposan kezdtük mi is, most 6 és fél, eszik napi 2x gyümölcsöt, 1x főzeléket, és ugyanannyit szopik mint eddig, nincs még kiváltva étkezés, talán több ideig bírja így cici nélkül. Szerintem elkezdheted kóstoltatni, ha szeret szopizni, úgyis kérni fogja ugyanúgy a cicit is.
2012. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!