Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek ha párotok...

Hogy viselitek ha párotok külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
A babánk két hónapos lesz mikor párom kénytelen külföldre menni a jobb megélhetés miatt. Kéthavonta tud majd haza jönni egy hétre. A kicsi megismeri, ha hazajön? Mennyire nehéz ellátni egyedül a háztartást, a kinti teendőket ( itt gondolok kertes házra, hatalmas udvarral ) és a hivatalos ügyeket? A válaszokat előre is köszönöm. Egy elszontyolodott 39+2 hkm.
2012. jan. 10. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Válaszolni nem tudok csak együtt érezni veled mert ránk is ez vár,becsődölt a cégünk köszönhetően ennek a szép kormánynak:(Így én egyenlőre maradok itthon a kicsikéimmel akik most 13 hónaposak és a párom meg megy pénzt keresni mert más megoldás nem maradt:(előreláthatóan márciusban megy majd és 6 hetente jár haza...
2012. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Velünk is ez volt a helyzet, bár akkor kisfiunk 5 hónapos volt. Szerencse, hogy azért férjed még otthon lesz az első két hónapban, hisz az első pár hét valóban nagyon nehéz még akkor is, ha nem vagy egyedül.


Nos, mielőtt párom kiment, a háztartás csak az enyém volt, a gyerekkel kapcsolatos teendőkből a fürdetéseket vállalta magára párom, illetve a kertet ő tartotta rendben, a garázst is, bár ott inkább csak szétpakolt, mint össze. :S :D Miután kiment, a kertet én rendezgettem, egy baromi nehezen berántható benzines fűnyíróval kéthetente nyírtam a füvet (ez kb. 1 órás szeánsz volt, mert 3 részletben csináltam meg, hisz közben kisfiamra is ránéztem, tehát 3-szor kellett a dögnehéz gépet berántani), gondoztam a kis gyümölcsfákat (épp megtámadta őket valami hernyóizé), zárat cseréltem és javítottam a bejárati és garázsajtón (hát ne tudd meg, mennyit elbénáztam vele :D). Tusszárat szereltem, majd inkább lecseréltem, összetakarítottam és összepakoltam a garázsban (ez köbö 2 hetes munkám volt, mert a szerszámai, gépei egy része baromi nehéz volt, és sok mindent a padlásra kellett felcipelnem, mert a garázsban szinte lépni sem lehetett tőlük). Mivel a hozzátáplálás is napirendi pont volt, így a háztartás volt ami néha csúszott, de mivel időm úgysem nagyon volt enni, főzni is keveset főztem magamra, az ezzel spórolt időben pedig a takarítást mindig elintéztem. Én úgy voltam vele, legalább legyen tisztaság, kisfiunk akkor kezdett inkább mozgolódni, és mikor már legurult, lekúszott majd lemászott a játszószőnyegéről, legalább tiszta parkettán/kövön legyen (ez volt nálunk a házban). Minden nap mentünk sétálni az időjárásnak megfelelő időben (ha dögmeleg volt nyáron, akkor inkább 5-6 felé), a bevásárlásokat (azt kocsival intéztem), inkább délelőttre tettem, hál égnek elvolt a babahordozóban. Ami ilyenkor nehezebb, az állandó cipekedés (gyerek+hordozó kocsiba, kocsiból bevásárló kocsiba, ugyanez visszafele + a vásárolt cuccok pakolgatása kocsiba, aztán behordásuk a házba). Mondjuk én örültem a mozgásnak, legalább letudtam a lelkiismeretem, hogy pedig én igenis tornázok. ;D Ami még fizikailag mozgás és megterhelő volt, a költözködés, mivel kisfiunkkal pár hónap múlva követtük Aput, ezt 3 fuvarral oldottam meg 4 hónap alatt (200 km-re lakó Anyukámékhoz cipeltem le mindent), egyszer kellett egy havert is megkérnem, hogy segítsen be utánfutóval a nagyobb dolgokat is elvinni. Ezek a fizikailag nehezebb részek szerintem.


Hivatalos ügyeket intézni nem egyszerű. Hiszen van ügyfélfogadási idejük, amit nyilván nem a babák napirendjéhez igazítanak :D, így volt, amit kb. 1 héten keresztül terveztem, hogy elintézek, mire meg is tudtam valósítani. Javaslom, ahova tudsz, oda kérj interneten/telefonon időpontot (pl. okmányirodába még ügyfélfogadási idő előtt is lehet fél órával kifejezetten babásoknak időpontot foglalni néhány helyen), hisz azért nagyjából be tudod lőni, hogy milyen időben alszik kaja után, vagy legalábbis épp nem kajaidőben estek be a hivatalba, mert az katasztrofális. :S Néha még az is nehezítette a helyzetet, hogy a fogzás felborította a már kialakult napirendet, ilyenkor inkább kértem másik időpontot. Sokszor olyan voltam, mint egy zombi, mert a jól alvó kisfiam éjszaka óránként felsírt a fogacskája miatt, vagy mikor elkezdett mozgolódni, akkor is nyugtalanul aludt napokig, és Ő kialudta magát másnap, nekem meg nem volt rá időm, mert mindig volt egy csomó minden, amit csinálni kellett. Nagyon ritkán, mikor már tényleg alig álltam a lábamon, akkor én is lepihentem, amikor kisfiam aludt. Te is tedd ezt, inkább néha hozass magadnak ebédet/vacsit, de pihenj, amikor lehetőséged van!


Semmi segítségem nem volt ez idő alatt, mindenki messze lakott, de most így visszagondolva erre az időszakra, azért büszke vagyok magamra, hogy első babás anyukaként azért szerintem jól megálltam mindenben a helyem.


Ti nem mentek párod után? Hosszabb távra tervezitek kint? Nálunk Apuka újra 9 hónaposan látta kisfiunkat, és újra össze kellett szokniuk. Valószínűleg ez Nálatok is így lesz, nem tudom, meddig fog ez Nálatok tartani, de érdemes infókat szerezni arról, hogy meg tudnátok-e oldani, hogy pár hónap múlva Ti is kövessétek (mármint, hogy ez anyagilag mennyiben is lenne). Hiszen párod is kimarad ezekből a hónapokból, ami szintén nem a legjobb.


Kívánom Nektek a legjobbakat, és könnyű szülést! :)

2012. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, most nézem, egy regényt írtam, bocsánat... :S
2012. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen hosszú kommenteket nem mindig olvasom el, de ez a téma feledtéb érdekel, így elolvastam :) Kicsit megilyedtem, pedig nekünk nincs is kertünk:) Apuka nálunk is napokon belül indul külföldre, és én inkább attól rettegek, hogy amíg itthon volt, igen csak elkényeztettük a fiatalembert. Most 4 hónapos. Szerintem megszenvedek vele, mire elvégzek mellette mindent:) Mikor terhes voltam, akkor is kint volt Apa külföldön, és az is nagyon rossz volt :( Én nem is tudom ki szégyelhetné ezért magát, hogy a fiatal családok így kénytelenek elszakadni egymástól, külön-külön belerokkanni a munkába, és hogy Apa lényegében kimarad a gyerkőc babakorából... :(
2012. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "kisregényt" szívesen olvastam, hisz tartalmas volt. Nálunk az okmányirodában sajna nincs külön fogadóóra babások részére, ez így szerintem igen nehéz lesz. :( A füvet nyáron én vágtam, tudni kell hogy 980 m2-es a telek...:/ Három órámba került bent is kint is ( ráadásul sarki ház ).

Nem szándékozom kimenni Németországba...sajna rég volt már a nyelvvizsga letétele, hiába is vannak kint rokonok, azok az ország másik felében laknak. :(

Nekem sajnos a bevásárlást és az egyéb teendőket mind gyalogosan kell végigjárnom, mert jogsiig mai napig nem jutottam el ( bár párom erősködik, hogy amíg itthon vagyok rakjam le, mert könnyítek a dolgokon ).

Az írásodból ítélve elég rendesen felköthetem a gatyámat és összeszedhetem magam, hogy ne úgy nézzen ki a ház kívül - belül mint egy utolsó putri...Várandósan még könnyen ment, bár utána, hogy oldom meg még magam sem tudom. Viszont a válaszod erőt és reményt nyújtott, hogy én is képes vagyok/leszek rá. A jó kívánságot nagyon szépen köszönöm.

Első válaszoló...nem tudok mit írni...csupán együtt érezni, ahogy Te is írtad. :(

2012. jan. 10. 22:00
 6/9 A kérdező kommentje:
21:53-as teljesen igazad van. Mi sem így képzeltük el...
2012. jan. 10. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
21:53-as sajnos mi is ezen bosszankodunk:(hogy eljelzálogosítottunk mindent hogy belekezdjük egy vállalkozásba bolt+ kocsma és most oda jutottunk hogy nem győzzük az áfát meg a befizetéseket ja és persze a vásárlókról nem is beszélve hisz éhbérért dolgoznak:((Ti nem akartok apuka után menni vagyis a kérdezőtől is kérdem mert mi úgy tervezzük hogy ha lehet megyünk mi is nem örökre de míg össze nem szednénk magunkat hisz dolgozni tudunk attól nem vagyunk megijedve csak ugye megfizetve nem vagyunk ebbe a ..... országba:((Nyelvtudásom nekem se nagyon van de apának igen és az már félsiker hisz sokakat ismerek akik odakint tanulták meg a nyelvet akár Németben,vagy Angliában...aki dolgozni akar vagy vinni akarja valamire azok úgy járnak mint mi akik itt írogatunk:((
2012. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
21.53-as vagyok. De majd megyünk ki mi is a babával remélem, de majd ha már csak jó idő lesz, mert apa a horvát tengerpartra megy, és az apartmanokba elég szegényes a fűtés... remélem összejön :( Bár külföldiül én se nagyon tudok, de majd megoldjuk :) nagyon nem füllik a fogam az egyedülléthez:(
2012. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt elhiszem.,ezzel mi is így vagyunk és remélem mi is minnél hamarabb tudjuk követni,de ami most nyugtat hogy nem éhbérért fog dolgozni mint itthon és végre nem napról napra fogunk élni hanem ha hazajön eltudunk ide oda utazni :))
2012. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!