Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Gekko játszóházról közelebbi...

A Gekko játszóházról közelebbi információk vagy Saját élmények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 11. 01:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Az üzleti szemlélet a szakmaiság rovására megy szerintem. Gyógypedagógus vagyok egyébként, a szakma nagy része pont az előbbi miatt szerintem nem ért vele egyet. Nem beszélve arról, hogy egy egészséges gyereknek NINCS szüksége fejlesztésre, csak ezek a típusú pénznyelők meg akarják győzni a gyermeküknek a legjobbat akaró szülőt, hogy de (ma már különböző hitelkondíciókat kínálnak, hogy ki tudd fizetni az egyébként pofátlanul magas összeget). A Gekkoban gyakorlatilag olyan feladatokat csinálnak a gyerkőccel, amit egy - a gyerekével törődő szülő - egyébként is csinál otthon a gyerekével (kortól függetlenül pl. tapsi-tapsi játék, vagy később társasozás, aztán a papírodra ráírják, hogy szociális képességek fejlesztése). Ami nagyon jó, az az az, hogy nagyon sokféle játékuk, eszközük van, ami csábító, de hangsúlyozom, egy "normál" gyereknek nincs fejlesztésre szüksége. Ha pedig van valami probléma a gyermek fejlődésében, akkor a nevelési tanácsadón/korai fejlesztőn stb. keresztül meg kell kapnia a szükséges fejlesztést, ami ugyanolyan jó, sőt (a nev.tan.-an pl. a legprofibb terápiákra kiképzett szakemberek dolgoznak). Szóval szerintem az egész egy pénznyelő. Akkor van értelme, ha gazdag szülőknek "nincs idejük" a gyerekükkel játszani, beszélgetni. Ilyenkor legalább van, aki foglalkozik a gyerekkel hetente 1-2x, de én ebben az esetben sem a Gekkot választanám. Bocs, ha hosszú voltam, de nekem ez a véleményem/tapasztalatom (1 évig dolgoztam Gekkoban - de nem szívesen reklámozom)
2012. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Elolvastam az előző választ, részben egyet is értek, de én a másik oldalról (mint szülő) kicsit máshogyan látom a dolgokat. Az tény, hogy egészségesen, normálisan fejlődő gyereknek szerintem is felesleges és tényleg pénzkidobás.

Én 8 hónapja hordom a Kisfiamat (most 3 éves), kezdetben heti 1*, mostanában heti 2*. Szerencsére nincs komoly gond Vele, de egy kicsit le van maradva a kortársaihoz képest, pl későn kezdett beszélni (2,5 éves elmúlt), a nagymozgásai, finommotorikája, koncentráló képessége kb. most felel meg egy 2,5 éves szintjének. Rengeteg helyen jártunk Vele, több neurológusnál, korai fejlesztőben, logopédusnál stb, senki nem tudta megmondani, hogy ez mitől alakulhatott így, de ez van, ezt el kellett fogadnunk. Szerencsére fejleszthető és most azt mondják a szakemberek, hogy 5-6 éves korára utoléri a kortársait, de addig rengeteg fejlesztést, foglalkozást igényel. És én, mint szülő (nem gazdag szülő!!!!!!) természetesen a legjobbat akarom neki és ennek érdekében viszem, ahová csak lehet. A Gekkó mellett járunk korai fejlesztésre, TSMT tornára, úszni. Ez Neki mind-mind öröm és játék és közben meg fejlődik.

Nyilván az sem mindegy, hogy melyik Gekkóról beszélünk, sok múlik a gyógypedagóguson is. Mi pl. kifogtunk egy nagyon lelkiismeretes fiatal lányt, aki tényleg törődik azzal, hogy a legjobban adja a gyereknek, rendszeresen konzultál pl telefonon a korai fejlesztős pedagógusunkkal, hogy együtt tudjanak működni a Fiam érdekében. Tény,hogy nem olcsó és valószínű, hogy ha nem látnám a hasznát, már eljöttünk volna, de én csak jót mondhatok Róluk.

2012. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Jó, hogy egy jó gyp-st fogtál ki a Gekkóban, ez nyilván nagyon sokat számít. Mindennek ellenére még mindig állítom, hogy a TSMT és a korai fejlesztés kb. 1000x annyit ér, mint a Gekko. A te gyerkőcödnél ezek szerint megállapították a fejlesztés szükségességét és hordod is, a Gekko nálatok is kiegészítés. Ráadásul szerencsés vagy, hogy ki tudod fizetni. Én gyp-sként fogyatékos gyerekeket tanítok Heves megyében és azt látom, hogy azoknak a magyar családoknak a nagy része, akiknél valóban szükség van a gyerkőc fejlesztésére, ezt nem engedheti meg magának , de ez már más ügy, nem a te problémád, csak valahol elég kiábrándító. Értsd jól, amit mondani akarok: nem az a baj, hogy te ki tudod fizetni, sőt hála Istennek! Nekem az a bajom vele, hogy az üzleti szemlélet mögött elvész a valós tartalom.

Ráadásul jól tudom, hogy milyen területeket, milyen játékokkal fejlesztenek a Gekkoban. Tudom, hogy az ott fellelhető játékkészlet milliós összegeket tesz ki (Haba, Nathan játékok nagyon jók, de megfizethetetlenek). Bár az én gyerekkoromban 20-30 évvel ezelőtt még híre sem volt fejlesztésnek, Gekkonak meg nathan játékoknak, az én játékos dobozomban ott lapultak azok a játékok, amik ezeket a területeket fejlesztették. Persze a mozgásterápiás eszközök kivételével, mint az Ayres hinta vagy a tölcsér, de ezeket a jellegű mozgásokat sem hagytam ki szerintem a kirándulásoknak, játszótérnek, kinti játékoknak köszönhetően.

Szóval én megértem, hogy neked bevált, és biztos sok szülő hasonlóan érez. Én a másik oldalról másképp látom.

2012. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megint a második válaszoló vagyok. Igen, az én Kisfiamnál megállapították a fejlesztés szükségességét, ezért hordjuk ennyi helyre. Abban tényleg igazad van, Kedves Gyógypedagógus, hogy a TSMT és a korai fejlesztő is rengeteget számít, sőt valószínűleg többet is, mint a Gekkó, de nálunk a következő volt a helyzet. Az, hogy gondok vannak a gyerekkel tavaly áprilisban derült ki, és mivel közeledett a tanév vége, ezért már nem tudtak minket fogadni a koraiban, pedig két helyen is próbálkoztunk, csak szeptemberre kaptunk időpontot. Az meg akárhogy is nézem, egy ilyen szituban, nem akar az ember elvesztegetni 4-5 hónapot, mert az rengeteget számít egy ekkora gyereknél, szóval én így akadtam rá a Gekkóra. Mondhatni minden olyan helyen, ami nem drága (azért nem írom, hogy ingyenes, mert nekünk a koraiban is fizetnünk kell 10000 Ft-ot 4 alkalomért + ugyanennyi a TSMT) falakba ütköztem és végső elkeseredésemben jelentettem be a gyereket a Gekkóba. Úgy gondoltam, hogy csak nyárra átmenetileg, aztán pattanunk mert tényleg horrorisztikus összegeket hagyok ott. De aztán eljött a szeptember, felmérték a gyereket a koraiban is és mivel szerencsére nem súlyos eset, így heti 1 fejlesztést tudtak felajánlani (rengetegen vannak ugyanis) + a TSMT. Ezt meg mi egy kicsit kevésnek találtuk és mivel a gyerek közben nagyon megszerette a Gekkót meg az ottani gyógypedagógust, így maradtuk.

Ezzel a sztorival csak azt akartam érzékeltetni, hogy a nev.tan.-ban és korai fejlesztőben is tényleg jó szakemberek dolgoznak, de olyan borzasztóan nehéz bejutni és kevés a hely, hogy az felháborító. Szóval a rendszer rossz itt is. És igen tényleg szerencsések vagyunk,hogy megengedhetjük ezt magunknak, én is sokat gondolkodtam annak idején azon, hogy és mi lesz azokkal, akik nem tudják kifizetni az extra fejlesztéseket? Én a 3 hónapos nyári szünetet is baromi soknak és feleslegesnek tartom, az rengeteg idő egy kisgyermek fejlődése szempontjából.

Úgyhogy Kedves Kérdező én is azt mondom, hogy ha a gyermeked fejlesztésre szorul, akkor mindenképpen a koraiban kezdjetek. Ha meg nincs vele semmi gond, felejts el a Gekkót!

2012. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok mindkettőtöknek! Kedves első! Örülök a kimerítő "hosszú" válasznak. Egyébbként a férjem is ezt gondolja.

A kislányom 9 hósan került neurológus elé, mert huzogatta a száját. Diagnózis röviden: frusztrált, mert a mozgás fejlődése lemaradt az értelmi fejlődés mögött. Illetve lazák az izületei, az izomzata. Gyógytornát, illetve úszást javasolt neki.

10 hósan , az első torna után kúszott, 2 nap múlva mászott a kislányom. És nem kellett többet tornára menni. Két hét múlva felmászott egyedül a csúszdára(mentem utána, hogy le ne essen, de nem kellett segítettem). Pont 1 évesen kezdett el járni, 1 hónap múlva már motorozott, mint a 2 évesek.

DE MOST NEM A MOZGÁSA AGGASZT! NEM AKAR ENNI, NEM AKAR ALUDNI, NEM AKAR BESZÉLNI, SE A BILIRE ÜLNI és számtalan apró dolog. Alig pár kanálnyi rendes ételt eszik egy nap, nagyon ritkán fogad el folyadékot(a legtöbb 100ml amit megiszik, kb 3-4 naponta!), éjjel viszont 3-4-5-ször kéri a tejet. Csak úgy alszik el, ha vele alszom, dobálja magát 1-1,5 órán át, és amikor felkelenék, azonnal ébred ő is, és fel kell (akár reggel 7 van, akár 10óra). Mindent ért, de alig mond pár szót, illetve pár szó első tagját. Perzse babanyelven magyaráz rém komolyan:). Már mondja, amikor pisil, azt is, hogy kaka, s általában jól megkülönbözteti, de a bilire nem ül, illetve, néha ráül, de csak pár másodpercig, aztán pelusba végzi el.

Sajnos a férjem hiperérzékeny, (és bepánikolós, hisztis, nagy hanguati kelengésekkel). A lányunk gyakran tanuja a kirohanásainak. Tudom, hogy nem tesz jót neki és félek, hogy örökölte a gyenge idegzetet is.

Abba reménykedem, hogy a fejlesztés ezekben a problémákban is segítene.

Inkább nevelési tanácsadóba kellene mennünk? És oda hogy kell menni? Kell valaki küldjön?

Fogalmam sincs, hogy működik... Nekem is szükségem lenne egy "szuper dadusra" tanácsaira... úgy érzem minden problémával magamra maradtam!:(

2012. jan. 13. 01:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Megint a második válaszoló vagyok. Bár nem írtad, hogy konkrétan hány éves a kislányod, de gondolom még nincs 3 éves, akkor a korai fejlesztőbe kell mennetek. Mivel az újpesti Gekko-t linkelted be, feltételezem, hogy pestiek vagytok, jó szívvel ajánlom a Budapesti Korai Fejlesztő Központot.www.koraifejleszto.hu

Mi is ide járunk, nagyon jó szakembereik vannak és tényleg egy komplex, mindenre kiterjedő felméréssel kezdődik a munka.

Hívd fel őket telefonon, fognak neked küldeni egy több oldalas kérdőívet, amin rengeteg kérdés szerepel a gyerekkel kapcsolatban, kezdve a terhességeddel, a szülés körülményeivel, mozgásfejlődése, szokásai stb. Ezt kitöltve visszaküldöd és ez alapján kaptok majd időpontot a felmérésre (sajnos ez nem ingyenes, ha jól emlékszem 10000 Ft). Az én Kisfiamat 3 szakember vizsgálta (neurológus, gyógypedagógus és egy mozgásterapeuta) közel 2 órán át figyelték őt, különböző feladatokat adtak neki, játszottak vele, közben pedig minket is részletesen kikérdeztek. A végén összefoglalták, hogy ők milyennek látják a gyereket, miben szorul fejlesztésre, majd kb. 2 hét után megkaptuk postán a részletes szakvéleményt, illetve a javasolt fejlesztéseket.

Én az általad leírtak alapján (persze tök laikusként) azt gondolom, hogy tényleg lehet valami öröklött hajlam a nyugtalanságra, szerintem ezen egy gyerekpszichológus biztosan tudna segíteni.

2012. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megint én. Elfelejtettem írni, hogy a koraiba kellett vinnünk beutalót is a gyerekorvostól. Én azt csak akkor kértem meg, amikor már megvolt a konkrét időpont, levélben megírták, hogy minek kell szerepelnie a beutalón.
2012. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. 20,5 hónapos a kislányom és Pestiek vagyunk. Szépen fejlett(89cm, 14kg), értelmesnek, kiegyensúlyozottnak tűnő kislányom van. De a testvéreméknél már van 3 nagyobb kislány, akikkel rengeteg időtt töltöttem kicsikorukban. Tudom, hogy nem szabad összehasonlítani, de a kislányom empatikus készsége, segítőkészsége és kézügyessége is jobb kortársainál, az evéssel, alvással viszont rosszab a helyzet, mint a 4-5 hónapos babák többségénél:( és még más apróságok. Szeretném, ha szakember látná, úgyhogy felhívom őket. Köszi mégegyszer.
2012. jan. 13. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!