Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szabad az első sétára...

Mikor szabad az első sétára vinni az újszülöttet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Napos, szélmentes időben.

Lehetőleg ne mínuszban!

2012. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy két hetesen. Időjárásföggő is. A kislányom október végén született, szép napos volt a november eleje, mi már 10 napos korában elvittük egy rövidebb sétára apával.Aztán mindig picit hosszabbat sétáltunk vele. De ha akkor napokig csak szakadt volna az eső biztos vártunk volna vele még, de szép időben lehet vinni. Most 15 hónapos lesz a picurkánk és kint a levegőn szeret aludni a legjobban.
2012. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mi novemberben születtünk. Én először szoktattam őt, jól felöltöztettem beletettem a kocsiba és kitártam rá az ablakot 10 percre, másnap 20 percre, aztán 30-ra. Negyedik nap lementünk sétálni 10 percre, és minden nap 5 perccel tovább. Ha köd volt vagy szél a sétát kihagytuk. Pont 2 hetes volt amikor első 10perces sétánkat tettük. Minusz 5fokig lehet velük sétálni.
2012. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kerria ***** válasza:

December elsején született a babám, az egy hetes védőnői látogatásnál mondta a védőnő, hogy szépen fejlődik, nyugodtan mehetünk vele sétálni:

- szélcsendes,

- ködmentes,

- napos időben,

- ha - fok felett van a hőmérséklet (tehát nem minusz)

A másik amit javasolt, hogy 7-10 napig csak 5 percre vigyük ki, majd a következő 7-10 napon már 10 percre és így növeljük az adagját. Csak az számít bele, amikor ki is tudtunk menni.


A mai időjárást elnézve, a következő etetés után, megyünk is kifelé :)

2012. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán 2 hetes volt amikor elmentünk sétálni de előtte is ki-kivittem az udvarra felöltöztetve a karomba pár percre, had szokja.

Én mínuszban is kivittem volna ha olyan idő lett volna, ha menni kell a nagyobbért az oviba, vagy épp vinni őt reggel, akkor nincs is más megoldás. De az idei télen nincsenek nagy fagyok (egyelőre).

2012. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!