Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6hós. Kevés a...

Kislányom 6hós. Kevés a tejem. A hozzátáplálást már elkezdtük. Tegnap óta tejpépet is kap este. Persze szopizik is még. Ráadásul mindig cicin alszik el. Volt vki hasonlóan? 5-6 hós étrendje? Mit mikor?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 21:40
 1/1 Disi ***** válasza:
Dettó annyi különbséggel, hogy nem szopzik, hanem fejtem neki. Elmúlt 5 hós mikor elkezdtem kóstoltatni kisebb nagyobb sikerrel, attól függően, hogy milyen hangulata volt. Volt hogy 10-15 kanál alma, volt hogy 3-4 (ugyanolyan fajta). Aztán egy hete elmentünk a tejtesóhoz, aki nyomta este a tejpépet és megkóstoltattuk az én babámmal is. Úgy bukott a kanálra mint a kisangyal. Aztán a Pampers honlapján találtam egy olyan hozzátáplálási utmutatót, ami először ajánlja a pépeket, aztán zöldség és legvégül a gyümölcs. Na ezt persze úgyis a babó dönti el, hogy mi ízlik neki. Nálunk most úgy néz ki hogy a sárgarépa jobban csúszik, mint az alma. Picit szoktam úgy csalni, hogy egy kis tápit is keverek hozzá, és így szívesebben megeszi. Már előre hápog, úgy várja, egy hete pedig még kínlódtunk. Arra jöttem még rá, hogy délután szívesebben kanalaz, én meg mindig délelőtt próbáltam, ahogy a legtöbb helyen ajánlják, az esetleges allergia miatt. Még étkezést nem váltottunk ki, tejpépből mondjuk már megeszik 100 ml-t is, de azzal egy kicsit óvatos vagyok, nem akarom, hogy csak azt egye, mert aztán nem fogad el mást. A dokibácsink persze mondta, hogy húst is kaphat ebédre a főzelékbe, pici olajat is, tízóraira és uzsira gyümit, de attól még messze vagyunk....
2012. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!