Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testverek egy szobaban?

Testverek egy szobaban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 honapos lesz amikor megszuletik a kisteso. Hogy szoktassam oket egy szobaba hogy ne zavarjk egymast? A nagy atalussza az ejszakat 8 hetes kora ota felek hogy a pici felkelti majd. Viszont o is kulon szobaban aludt a kezdetektol fogva, a picit sem akarom ara szoktatni hogy velunk legyen, na meg hely sem lenne.
2012. jan. 12. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyan ez a helyzet. Én, most arra a döntésre jutottam, hogy vettem egy picike kis bölcsőt, ami még pont elfér az ágyunk mellett, mert nálunk is ici pici a hely. Nem tudom, hogy hogyan fog alakulni, de a fiamnak elég teher lesz, hogy kap egy kis tesót, nem tudhatom előre, hogyan fog rá reagálni. Viszont abban biztos vagyok, hogy nagyon nyűgös lenne napközben és sokkal több gondom lenne vele, ha éjszaka nem tudna rendesen aludni. Szóval én ezért döntöttem a bölcső mellett amíg megtapasztalom, hogy hogyan tovább...
2012. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egy szobába teszed az ujszülöttet a nagyobbal,biztos hogy megzavarod ezzel őt.Gondolj bele,amikor éjjel felsír,felébreszti a tesót..ki-be fogsz járkálni hozzájuk stb.Valami megoldást kellene találni a különhelyezésre.A nagyfiú tök jó hogy már végig alszik,én nem kockáztatnám álmát,mert könnyen előfordulhat hogy etetési időben kettőt altathatsz sztereóba..Az hogy a nagyobbik manó 8hetes kora óta végigalussza az éjjelt,nem törvényszerű h a pici is így teszi,azért legyen egy "B"megoldás is!Szerintem.Az én lányom 8hetes korától aludta végig,a kisfiam pedig 10hós korától.Előtte éjjel 3 óránként szopizott...Csukott ajtó mellett is volt hogy felébredt a nővére a hangjára,mert dühös volt a kisöcsi,igazi erőszaki szaki,azonnal most akarom a kaját..
2012. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy volt, hogy eleinte velünk aludt a kicsi, csak ő egy mózeskosárban. Na, ennek az lett a vége, hogy a nagy is bekéredzkedett :) Erre persze pár nap után ráuntunk, de akkor már szerencsére a kicsi is beállt arra, hogy csak hajnali 4 körül ébredt fel először szopizni, így átraktuk a gyerekszobába. A kiságya addig is ott volt, nappal próbáltam ott altatni, amikor nem zavarta a nagyot.

Amúgy kb. 3 hónapos korától alussza át teljesen az éjszakát, de amikor pl. jött a foga és éjszaka 2-3x is felébredt, a nagy szerencsére nem kelt fel rá.

Most már 5 és 2 évesek és szerintem már sokkal nehezebb, mint az elején volt. A nagy sokszor játszana olyat, amivel a kicsinek még nem lehet, így azokat sajnos el kellett pakolni. Meg este az elalvásuk is kész katasztrófa! Van, hogy 1 órát dumálnak még az ágyban. Persze aranyosak, csak tök bosszantó, hogy csak azért, mert a nagy még nem álmos, nem hagyja aludni a kicsit, vagy fordítva.

Szóval nem a legideálisabb a közös szoba és szerintem iskolás korukra mindenképpen ki kell majd találni valamit.

2012. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én épp arra a döntésre jutottam, mint az első válaszoló!

Ha majd a kistesó napirendje is kialakul és éjjel jól alszik, akkor mehetnek egy szobába, de addig nem akarom a nagytesót összezavarni.

Az, hogy pár hónapig (vagy csak pár hétig) veled van a kisebbik, nem fog gondot jelenteni. Inkább téged keltsen fel éjjel egy síró újszülött, mint a nagyobbik tesót, akinek eleve furcsa lesz eleinte a helyzet.

Az első lányom 4 hónapig volt velünk és simán megszokta, hogy utána külön szobát kapott. Nem volt gond.

2012. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, a téma minket is érint, 17 hónapos lesz a lánykám ha megérkezik a kistesó.

Én két megoldáson gondolkodom:

1. a gyerekszobában van egy felnőtt ágy, azon aludtam együtt a lányommal 4 hónapos koráig. Gondoltam tesóval is ott fogok, persze egy légtérben lesz a lányom is a saját ágyában, nem tudom, hogy jó megoldás- e vagy a picivel fel fogjuk ébreszteni?

2. Azt csinálom mint az első válaszoló, veszek egy picike kis bölcsőt vagy valamit és a nagyszobába, ahol apával alszunk valahogy odateszem az én oldalam felé, a nagylány meg marad a saját szobájában egyedül.

Ezzel az utolsó verzióval csak az a problémám, hogy azért mi apával 10-11-ig nézzük a tévét, beszélgetünk, ha ott lesz egy újszülött velünk nem fogja szegénykét zavarni? Az meg csak nem megoldás, hogy este 7-kor már lámpaoltás van az egész lakásban...

Hát nem tudom, én is sokat filózom ezen...

2012. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezen a tv dolgon én is gondolkodtam, de vettem a bölcsőre egy olyan baldahint, ami teljesen elsötétíti a tv felől érkező fényeket. Eddig is halkan tv-tünk, úgyhogy a hang kb annyi mintha suttognánk. Az nem hiszem, hogy nagyon megzavarná. Bízom benne, hogy hozzászokik gyorsan ehhez a minimális zajhoz és nem fogja zavarni. A kisfiam legalábbis a tv zaja vagy beszélgetés mellett vígan aludt.
2012. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Gondoltam en is a bolcsore, vagyis nekunk mozeskosar van allvannyal de a lenyegen nem valtoztat... Kicsit felek a helyzettol, remelem hamar megszokja majd a nagy hogy mar nem egyedul van. Jelenleg szornyu korszakot el, hisztis, akaratos, mindenert kiabal, hanyatt vagja magat barhol. Pedig az elejetol fogva nem engedtuk neki amit nem szabadott, es tartjuk magunkat ahhoz amit mondunk neki. Igaz kicst vicces is mert tudja jol hogy mit nem szabad, es razza a fejet, de kozben csinalja... :D

2012. jan. 12. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!