Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért ez a hangnem?...

Anyukák! Miért ez a hangnem? Mit szòlnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Èn a teherbeesès rovat òta "ide jàrok" de minden nap annyi vita van. Mièrt? Minek? Kèrdezünk, igen, nem vagyunk egyformàk, kell a vàlasz, de mivel minden anya màs, ezèrt nem ugyanazt tartjuk helyesnek ez nyilvànvalò. De sokszor a negatív kritikàt mièrt kell olyan durva formàban leírni? Azt mièrt nem lehet normàlisan? Vagy ha valaki màr a kèrdèst is baromsàgnak tartja az minek válaszol??? Èn az olyanokra nem is írok... Sok kèrdès meg vitàval zàròdik...

Mit szòlnàtok ha jövõ hèten hètfôtôl pèntekig normàlisan, vita nèlkül vàlaszolnánk??? Nem kell bàntani a màsikat! Mind mind anyàk vagyunk segíteni van ez az oldal nem a balhèkra.


2012. jan. 13. 08:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én napi szinten itt vagyok 10 hónapja, és aránylag kevés vitával találkozom...

Persze vannak, de gyorsan tovább tudok lépni :)

2012. jan. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%
Én is úgy vagyok vele, hogy ha egy kérdés elsőre baromságnak tűnik, nem válaszolok. Viszont, van, hogy bemérgesedek egy-két együgyű válaszon, amit nonszensznek tartok. Az olyanokon, amikor a gyerek kárára csinál valamit. Olyat, ami árthat neki. Na, ezt nem állom meg szó nélkül. Vitába meg nem szállok soha. Nem érdemes. Itt különböző nevelési elvek vannak, és én ezt tiszteletbe tartom. Úgyse tudjuk egymást meggyőzni. Nem is kell.
2012. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

:) nagyon jó kezdeményezés amúgy de én is régóta járok ide és nem fog működni. Amúgy ez a negatí kritika dolog 2 dologból is összetevődik, egyrészt hogy akárhogy csomagolod az negatív vélemény marad ami így se úgy se esik jól a kérdezőnek, tegye fel a kezét aki imádja ha kritizálják:) szóval erre van aki érzékenyebben reagál.

A másik hogy sokan tényleg földbe döngölés szerűen adják elő véleményüket, ez pedig a sok felhalmozódó feszültség miatt is lehet. A mostani helyzetben szerintem mindenki szorong fél ideges (lesz e munkahely, lesz a pénz, és az mire elég, milyen lesz a megélhetésünk, hány gyereknek fogom tudni megadni a szükséges dolgokat stb.) úgyhogy szerintem egyre több a feszkó a társadalom minden tagjában így az anyukákban is.

Nem azt mondom hogy ez jó vagy ilyesmi mert nem :)

Csak próbálom magamnak megmagyarázni miért is dorongoljuk le egymást hiszen mindannyian anyukák vagyunk, sok sok azonos problémával.

2012. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tök igazatok van! De mèg a pontozàson is sokan nekiàllnak vitatkozni ès màr nem is a kèrdezõnek vàlaszolnak.
2012. jan. 13. 08:57
 5/20 anonim ***** válasza:
Igazad van,sok kérdés vitákkal zárul. De a többség már nem is a kérdésből/kérdéstől vitázik,hanem a másik válaszoló válaszán. Ez kb.a 4.,5. válasz után kezdődik. Az olyan vita meg szerintem teljesen felesleges,nem szeretek az ilyenbe belefolyni. Sokan magukra vesznek egy-két választ és már indul is a lavina. Felesleges.
2012. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én olyan sokszor írok ide,szeretek segíteni meg ha segítenek tapasztalatokkal de amit most tapasztaltam hát nem semmi,kifejtem valamiről a véleményem és lepontoznak de nem is egy ember hát mit ne mondjak érdekes hisz engem talán egyszer ha "zöldkezeztek" bezzeg lehúzni azt tudnak pedig hidd el se bunkó nem voltam sem hülyeséget nem írtam egyszerűen csak őszintén a véleményem....e hát ilyenek az emberek....pffff
2012. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem sokan csak vitázni, meg lepontozni járnak ide. Unatkozó tinik, akiknek nincs jobb dolguk. Mellesleg a gyereknevelésről valószínűleg fogalmuk sincs.
2012. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nagyon is igazad van sokan itt élik ki magukat ezért ez a sok vita...
2012. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Látom nem csak nekem tűnt fel, hogy egyesek tényleg csak pontozgatni és veszekedni járnak erre az oldalra. Néha olyan válaszokat pontoznak le, amiben a válaszoló még csak állást sem foglal, hanem mindkét oldalnak igazat ad. Úgy látszik az gyes-en lévő anyukák, akik gondolom a munkahelyükön is hasonlóan viselkedtek, most itt élik ki magukat. Pedig ez az egész nem erről kellene, hogy szóljon!
2012. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia! igen nekem is feltűnt,hogy akármit válaszolok,és hiába válaszolok,normális hangnemben mindig a kérdésre,elmondom a véleményem vagy az álláspontom,teljesen normálisan,és akkor jön valaki aki hagyján lepontoz,érdekel is engem a pontozást arra használják tetszik-e a válasz,vagy nem nem arra,hogy a kérdezőnek hasznos-e vagy sem, de bunkó módon elkezd velem vitatkozni,meg elmond mindennek a válaszom alapján.vagy csak szimplán jön egy általánosítás,hogy ez a korosztály erre nem képes,vagy aki így neveli a gyerekét az nem normális,vagy aki ezt ad neki az felelőtlen vagy stb.holott nem szoktam sosem,senki nevelésébe beleszólni,semmibe,de mindig van valaki aki elkezd akadékoskodni.sajnos ilyenek vannak,attól érzik jól magukat,ha rosszindulatúak másokat bántanak,lecsesznek.A másik ilyen dolog amit nem tudok felfogni,a gyerekek fejlődése,ha van valaki aki kiír nagy ritkán egy kérdést arról,hogy kinek mikor csinált a gyereke valamit pl ült,állt stb. és válaszolnak 10en a kérdésre,ugye minden gyermek más ütemben fejlődik,akkor ha a valakié gyorsabban,ő mindjárt el van mondva mindennek,hazudik,meg biztos erőlteti,meg nagyzol,meg direkt azért csinálja,hogy rosszul érezze magát a többi anyuka akinek lassabban fejlődik a gyereke,holott az ilyen anyukák sztem 98%a nem ezen okokból írja le hanem csak ártatlanul válaszol.Én már megtanultam,inkább csak elolvasom a kérdést ha látom benne,hogy vita lesz inkább nem válaszolok,és figyelmen kívül hagyom a veszekedő kommenteket,így a legjobb engem sem idegesítenek fel,nem bántanak,és nem adom meg nekik azt a lehetőséget,hogy a válaszomon rágódjanak,és élvezkedjenek az én cseszegetésemben,kritizálásomban.
2012. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!