Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitol lehet allergias? Etel-...

Mitol lehet allergias? Etel- oblito?

Figyelt kérdés
7 honapos fiamnak egy hete piros pottyok jottek ki a testen, foleg hasan, fule mogott, combjan, hatan, felhivtam doktornot mivel hetvege volt azt mondta valoszinu rozsahimlo (elotte 2 napig laza volt). 2 nap mulva 3-4-dik napon elmultak a pettyek viszont 5-dik napon ujbol ugy keltunk hogy pottyos visoznt mar a keze, arca is. Doktorno szerint nem lehet himlo mert az nem mulik el es visszajon..De o sem tudja mitol lehet..vagy etel, viszont semmi ujat nem kapott, vagy mososzer miatt, bar azt sem csereltuk le, mindig egyfelevel mosunk, oblitunk.. tapasztalatok? Olyan tehetetlennek erzem magam..
2012. jan. 13. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
3 napos laz. En is tehetetlennek ereztem magam ugy egy honapja, de csak a pottyok megjelenese utan jottem ra, hogy mi az. Raadasul az wn kis angyalkam hirtelen egy gonosz kis torpe lett, minden baj volt, ha felvettem az, ha leraktam az, de hal istennek a pottyokkel egyutt az igerultseg is eltunt.
2012. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálás van már?
2012. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az öblítőt felejtsd el, és vegyél antiallergén mosószert. L'Arbre Vert jó. Én allergia nélkül is alapból ilyet használok.
2012. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ételallergiát meg úgy tudod kitapasztalni, hogy azt az ételt, amit legutoljára bevezettél, nem adod egy ideig. Ha pöttyös még, akkor az ezt megelőző ételt sem adod.

7 hónaposan még elég kevés dolgot ehet, szerintem hamar kiderül, mi a baj.


Ha csak szopik, akkor neked kell lemondani mindenféle tejtermékről, mert akkor legvalószínűbb, hogy ez a baj.

2012. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen van hozzataplalas, sajnos 3 honapig volt anyatejem igy 5 honapos kortol kezdtem el a hozzataplalast, de majdnem mindig azt adom zoldseg-kis csirkemellel (sargarepa, burgonya, feherrepa) eddig nem volt gond, neha rizst fozok bele.. bebikajat kis uvegeset szoktam meg adni..de abbol is azt amit 4-6 honaptol ajanlanak.. este meg tejpep 4hosnak valot.. de majdnem mindig ezt kapja. S ha a mososzertol lenne akkor az arcahoz ha nem er lehet attol is ilyen piros? olyan surun pettyes hogy mar ugy nez ki minhta ki lenne valamitol (melegtol-hidegtol pirosodva) pedig se meleg se hideg nincs..
2012. jan. 13. 17:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szopik de amugy is erzekeny vagyok a tejtermekre igy nem fogyasztok. Annyit torom a fejem az eteleken de nem adtam semmi ujjat..
2012. jan. 13. 17:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mert ha dörzsöli a karjával az arcát, oda is kerülhet mosószer, de valószínűbb, hogy inkább belülről jönnek a kiütések.

Viszont ha még nem látta doki (csak telefonon), meg kéne mutatni egy bőrgyógyásznak, lehet, hogy többet tud mondani.

2012. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De visszamentem a doktornohoz (haziorvos) a heten de o azt mondta nem tudja mitol lehet, nem kuldott sehova el, azt mondta oblitsem tobbszor ki a kimosott ruhakat 10 napig, ne furdessem babatusfurdovel, szappanal, semmivel csak vizzel mossam le a gyereket..10 nap mulva viszont megint csinaljak ugy mint regen..ugyanaval furdetni stb.. ha etel miatt van es nem adtam semmi ulyat nem tudja mitol lehet, gyogyszert sem adtam tehat ettol sem leht, nem tudom van e hozzafugges de 4 napja hasmenese is van, amit rizslevel sikerult nagyjabol elmulasztani.
2012. jan. 13. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!