Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem figyel rám? Másnak...

Miért nem figyel rám? Másnak is ilyen a 15 hónaposa?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamat egyáltalán nem érdekli amit mutatok, vagyis megtekinti, és annyiban hagyja. Mindig jön-megy pakol, rakosgat, a montessori tornyot simán összerakja, de ha megkérdezem hol a csacsi a könyvben nem mutatja meg (és persze mást sem), pedig nyilván tudja, hiszen több milliószor megmutattam. Mindenki mondja mennyi mindent tud a babája, én meg már aggódom, hogy valamit nagyon rosszul csinálok. Ráadásul az ölemben sem ül meg, soha nem is volt az a típus, de még csak a kezét sem engedi irányítani, ha tanítanék valamit, mert bepöccen tőle. Ebből kifolyólag úgy döntöttem nem erőltetek semmit, mindent elmondok, megmutatok ezerszer, és reménykedem, hogy ragad rá valami. Szerintetek?
2012. jan. 13. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a korban szinte minden gyerek ilyen.Sokat tudnak,de nem dicsekednek vele.Az én kisfiam 18hónapos és még mindig ugyan azt csinálja amit most leírtál.Néha ha van kedve 1-2 percre kreatívkodik velem,aztán folytatja a bohóckodást.Szerintem ha valaki leírja,hogy miket tud a gyereke,azt ne vedd úgy készpénznek,hogy egész nap ezt és azt csinálja,hanem az egész napos káoszban,amit teremt,néha ezeket lehet vele játszani.Uh nyugi,mindent klasszul csinálsz,mindent ezerszer mutass meg neki és rá fog ragadni.Egy példa.Kb 15 hónapos korában kapott egy állatforma beillesztős játékot,mindig csak szétdobálta,de én minden nap kiraktam neki,megnézte,ott hagyott és ezt kb 3 hónapig és tegnap hibátlanul kirakta magától.
2012. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
:) Az en ksifiam 23 honapos es meg mindig ilyen. Az allatokat nem ismeri (kivev a ciciat, kutyat, kacsat, mokust es madarat mert ezeket latja a parkba vagy ha a tora megyunk setalni, macska meg mindenhol van). :) De nem mutatja meg a bocit, baranyt, csibet, lovat... Egyszeruen nem erdekli es kesz. Ahogy irtad eroltetni felesleges. Viszont kisfiam rajong a jarmuvekert. Ez a bolondulas 16 honapos koraba lakult ki es azota is tart. Az autokat elsorolja, hogy kukasauto, trakoto, busz, mento, repulo, helikopter... Ezert imadja nezegetni a ferjem felnott autos magazinjat. Akkar egydul is felul a konyhaasztalhoz amig en fozok es nezegeti meg szovegel babanyelven. Ha leulok melle akkor megkerdezi, hgoy melyik milyen auto en meg sorolgatom, hogy piros ford, kek audi... :) Nagyon vicces. A szinet is mondani kell mert ha nem akkor vilaghaboru tor ki. A kedvence a zold, arra mindig felkialt es tapsol. De ha mesekonyvet, allatos konyvet, kepeskonyvet ulok le nezni vele ugy otthagy mint a fene. Ha gyurmazunk akkor is csak az autos formak erdeklik. Ha mar cicat vagy kacsat akarok kivagni a vagokaval akkor otthagy. De ha buszt, autot vagunk ki akkor azzal elvan. En ugy gondolom, hogy minden kisgyerek megtalalja idovel azt ami erdekes szamara es ami lekoti. Most oszinten bevallom hiaba tenne valaki elem egy hvg magazint vagy egy autoszerelo kezikonyvet en is otthagynam az illetot, hogy nezegesse o maga. Legy turelmes es eljon az ido amikor megtalaja azt amit szeret. Pl fiamnak lego duploja is van. Az allatkertre ra sem nez. Ez volt az elso amit megvettunk neki 18 honapos koraba mert itt mindenki ajanlotta, hogy a gyerkoce szeret duplozni. Ra sem nez nem is epit belolle semmit. Karacsonyra kapott egy duplo rendorseget rendorautoval, motorbiciklivel meg helikopterrel. Na ezert teljesen odavan. Felulteti a rendort a motorra, tologatja, repteti helikoptert stb. Az en fiamat sem lehet vezetni ezert nekunk kellett a ham meg akkor is ha sokan megvetnek itt miatta. Kirantott a kezet es siman elszaladt a legveszeljesebb pillanatba. Persze igy is a kezet fogom de a karomra van tekerve a hamnak a fogantyuja, hogy ne tudjon elszaladni ha kitepi hirtelen a kezet a kezemkozul. Most mar kezdi megszokni es remelem, hogy nyarara mar nem kell a hamot hasznalni. Kisifmat a tv sem erdelki es az egvialgon semmi fajta mese vagy musor kiveve ha forma 1 autoverseny van vagy valami idetlen motorbicikli verseny amit a ferjem szokott neki betenni dvd-n. Na ezeket vegignezi. Probaltam vele rajzolni de otthoagy mint a fene vagy elkezdi dobalni a tollat. :)) erdekes mert a bolcsibe imad festeni de csak azert mert ott mindent osszekenhet az ecsettel mert kopenybe van es sok papir van leteve a foldre. Tehat maszatohat meg belemaszhat kezzel-labbal. Ezt azert itthon nem lehet. Igy marad az auto mania, ez az egy ami lekoti, semmi mas. Ja, a pakolas nallunk is megy. Szerintem ritka az a baba aki nem imad pakolni. :)
2012. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod így.

A lányom csak részben ilyen. Könyvben a lapozás a lényeg, de kb 1 hete már a kedvenceket megmutatja pl cica , na jó csak a cicát. De van hogy félpercet megül így a kezembe. Ö amit szeret pl együtt építeni, akkor az ölembe ül rögtön, de nekem nyugodt gyerekem van.


Ami lényeg ne eröltesd de add meg a lehetöséget neki a tanulásra, vagy is ahogy mondtad, nyugodtan mutogass neki, mert ragad rá. Sokszor mondom az anyukáknak, hogy ne üsse a gyerek kezét mert abból azt tanulja meg hogy ha mérges vagyok ütni kell. De nem fogják fel, nem gondolják hogy minden amit csinálunk azt rögtön megtanulják. Az ö számukra csak mi vagyunk, csak mi le´tezünk és az amit teszünk az a természetes.

2012. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek! Megnyugodtam! Imádom a kis túlpörgött fiamat, csak az utóbbi időben annyi alkalommal hallgattam végig más anyukák beszámolóját, és akaratlanul is megfordult a fejemben, hogy valamit elszúrok/tam.

Próbálom jól csinálni, de nyilván tökéletes anyuka nincs, más tapasztalata sokat tud segíteni!

A második válaszoló: megmosolyogtam a válaszodat, nagyon édes lehet az autómániás kisfiad.

2012. jan. 13. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos a lányom.A kezemben csak akkor marad meg, mielőtt fürdetjük, és már fáradt és nyűgös.Ilyenkor lehet vele képeskönyvet nézegetni anélkül, hogy kitépné magát a kezemből.Ha bekötöm az etetőszékbe, képes nem enni.Autósülés ugyanez.Micsoda dolog, hogy őt bekorlátozzuk? Egyedül a babakocsiban szereti ezt a fajta kötöttséget.Mesét nem tudok neki olvasni, mert elmászik, ellapozza ( kevésbé szerencsés esetben el is tépi az oldalt ), rátenyerel, a másik szobában köt ki.Egész nap jön-megy, pakol, rámol, kivesz- betesz, de a kifelé irány jobban érdekli. Ne tudd meg, hányszor hajtogatom össze a ruháit, amit kidobál a szekrényből. Ő ruha és cipő mániás.A cipősszekrény a kedvence.Ha onnan elviszem, képes a földhöz vágni magát, de olyan cuki, hogy általában csak röhögök ezen.13 hónapos kora óta mutogat, sokszor eltalálja, hol van a kacsa stb. Ha nem tudja, eltereli a témát, gagyogni kezd, más tevékenységbe fog:)) Mostanában hülyén érzem magam, mert egész nap csak a bohóckodás érdekli, nem hagyja magát tanítani.Azért hiszem, hogy valami így is megmarad a fejében.Ne is erőltess semmit!Azzal teszel a legtöbbet, ha mondókázol, énekelsz, sokat beszélsz hozzá. Én mindig elmondom, mit csinálunk, hova megyünk stb. Ezerszer elmondom a szavakat, de olyankor csak hümmög.Aztán a következő nap nézegetjük a fotókat, és megszólal: nénje ( néni ).Szóval tényleg azt gondolom, hogy még ha úgy tűnik is, hogy nem érdekli őket, azért tanulnak.
2012. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sokat mondókázok és énekelek azt nagyon szereti, olyankor táncol, és ritmusra áááá-zik. Az etetőszékbe én be sem kötöm, a babakocsiban is addig viseli el, amíg haza nem érünk, amint betolom a lakásba már ki is kell venni azonnal, mert rögtön üvölt. A ruha pakolás nálunk is favorit tevékenység, meg a járóka alá dugdos minden számára értékes dolgot :-)Tudom, hogy minden kisgyerek más, de azért jó hallani, hogy vannak hasonló cipőben járó anyukák!
2012. jan. 13. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!