Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és Mennyit eszik a 7...

Mit és Mennyit eszik a 7 hónapos babátok? Hogy alakul egy napotok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom jövő szombaton lesz 7 hónapos, nagyon békés, jó baba. Muszáj is annak lennie, mert van egy nővére, aki márciusban lesz két és fél éves :)

Reggel hétkor kel, akkor kap 200 ml tápszert, utána visszaalszunk fél 9-ig, mert akkor akkor kel a tesója. 10-kor tízórai, kb. 200 ml gyümölcs, ezt én kutyulom (alma, banán, körte, meggy, szilva, barack), utána sétálunk, játszóterezünk, akkor alszik fél órát. Ebéd 13-kor, szintén saját készítés (krumpli, répa, édesburgonya, cékla, cukkini, sütőtök - most még hús nélkül), aztán jön a nagy alvás mind a kettőnek. 17-kor az uzsi tejpép, utána bevásárlás, babás programok. Még egyszer alszik fél órát, vagy a kocsiban, vagy a hátamra kötve :) 8-tól van fürdetés, először a nagy, aztán a kicsi, 9 körül kap 250 ml társzert, ezzel alszik 7-ig.

Féléves koráig kapott anyatejet is, aztán az elfogyott.

9 kiló fölött van már, de nem duci, mert hozzá van 74 centi (a másik gyerekem egyévesen volt ekkora :D).

Jó babázást!

2012. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam most már 8 hónapos, egyszer iszik egy tejecskét éjjel, kb 7kor kel fel, utána 8kor tejpépet eszik, a reggeli után máris fáradt és elmegy aludni 9-10 között, 11kor kel, délben ebédel, mindent szeret, öröm neki főzni, vagy főzeléket kap csirkehússal(pl sárgaborsó, spenót, répa+krumpli, ilyesmik), utána nekem azt javasolta a védőnő, hogy kaphat gyümölcsöt vagy joghurtot, de nem mindig adok neki, mert nagyon szeret enni ezért sokallom néha a desszertet még utána, viszont ha kap, akkor mindig megeszi. Ebéd után is alszik egyet, általában ekkor sétálunk, most már játszótérre is elkezdtem vinni, szereti a hintát, azán 3-4 között uzsonnázunk, akkor ő kap vagy egy joghurtot, vagy túró+banán, vagy csak gyümölcsöt turmixolok(alma, nektarin, banán, mango stb), mostanában még 4-5 között is alszik egy rövidebbet,mert most már kicsit később megy aludni(8 után), így elalszik 7ig reggel. 6-7 között vacsorázik, szintén az ebédhez hasonlóan főttet, ha délután joghurtot kapott akkor vacsi után kap valamilyen friss gyümölcsöt s fordítva ugyanez, ha evett gyümölcsöt már aznap akkor kap joghurtot. Lefekvés előtt még kap tejecskét, de sokszor ezt elutasítja, valahogy leszokott a tápszerről, meg gondolom nem kívánja mert jóllakik a rendes ételekkel. Ja azt kihagytam hogy minden nap megyünk sétálni akármilyen idő is legyen, vagy délelőtt, ha valami dolgunk van, vagy ebéd után, attól függ.
2012. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!