Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babátok tartja már...

3 hónapos babátok tartja már a fejét hason fekve?

Figyelt kérdés
Kislányom most töltötte be a 3 hónapot, utál hason lenni és ezért nem is igazán tartja a fejét még. viszont a vállamon szinte folyamatosan tartja.
2012. jan. 10. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Enyèm tartotta. Szoktatsd fokozatosan a hason fekvèshez. Elôször 1-2 perc majd 5 perc... Fontos hogy erôsödjön a nyakizom mert tornàra fognak küldeni benneteket...
2012. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, tartja. Viszont a nagyobbikkal ellentétben ő is utál hason lenni. Próbáld a 2 ujjadat végighúzni a gerince 2 oldalán finoman néhányszor amikor hason van, az serkenteni fogja.
2012. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tartja meg is tud fordulni imád hason álmában is megfordul néha ami nekem kicsit iljeszto
2012. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam,húzgáltam a két ujjam a gerince két oldalán. Így reagált rá: kezeit, lábait megemelte és a hasán tartotta magát.A fejét csak egy kicsit mozdította. Így normális?Így kell elsőre reagálnia?
2012. jan. 10. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:

enyém is tartotta már ekkora, rövid időre már pár naposan is.

szerintem ha nem tartja és repülőzött akkor elvihetnéd pár alkalom erejéig dévényre, lehet picit feszes a nyaka, legalábbis a repülőzés erre utal. azért nem kell megijedni, ha a válladon tartja nagy gond biztos nincs :)

2012. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Igen, jól csinálta, ne légy türelmetlen, neki minden pillanat tanulás, minden új. Szépen fokozatosan gyakorolj vele minden nap többször keveset. (Gyógypedagógus vagyok egyébként.)

Meglátod, egyre jobban megy majd. Holnap tegyél elé érdekes, színes dolgot, amit szeret nézni. Aztán csörgővel irányítsd a figyelmét hason fekve is, menni fog, csak lassan, ne aggódj. Minden babának más a fejlődési üteme. Esetleg segíts neki a karjait maga elé, a válla magasságába tenni, akkor könnyebben emeli a fejét. Ha elfárad, ne erőltesd, vedd fel. De naponta többször pár perc szükséges, hogy fejlődjön. Ha tudok még segíteni, írj privit.

2012. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 10. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, tartotta, de ő szeretett hason lenni.
2012. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!