Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan a leghatékonyabb...

Hogyan a leghatékonyabb megtanítani a kisgyermeknek a pohárból ivást?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kislányunk. Reggel-este a tápszert Avent cumisüvegből issza. Ezen kívül keveset iszik, max 1 dl-t naponta, tea, víz. Ezeket cumisüvegből nem issza, csőrös pohárból próbáltunk 2 félét, egyikből sem ivott. Most szeret pohárból szívószállal inni, de macerás kicsit mert mindig kikapja a szívószálat és mindenfelé kilötyög így a folyadék. Ha végképp nem megy, akkor nagyobb méretű kanállal adagolom, de azt gondolom, ennyi idősen már próbálkozhatnánk a pohárral. De valamiért nem tetszik neki. Próbáltuk fürdés közben itatni, nem kellett neki. Ti hogyan csináltátok?
2012. jan. 14. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom most 20 hónapos, rágóta iszik pohárból, úgy hogy én fogtam neki, nekünk szívószálas sportitatót használt, aztán kb. 1 hónapja már "erőszakos" voltam, hogy már jó lenne ha pohárból inna, ő szépen megfogta és úgy ivott mintha mindig is ezt csinálta volna. Szerintem ha nem karja ne erőltesd, de azért havolnta 1-2 alkalommal próbálozhatsz.
2012. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha látja, hogy mindenki abból iszik, egy idő után utánozni fogja. Enyém is másfél éves, pohárból itatjuk, mert szerintem nyakon öntené magát egyedül. De üres pohárral mindig utánoz minket. A nagyfiamra előkét adtunk és csak 1/3-ig töltöttük a poharat, de kb. 2 éves korában kezdtük csak, hogy önállóan igyon. Először persze sok ment mellé, de egyszercsak sikerült és szinte sosem borítja ki. Fontos az is, hogy tetsszen neki a pohár, az motiválhatja.
2012. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, hasznosítani fogjuk :)

Szép estét Nektek!

2012. jan. 14. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 11 hónapos, a tápszert és a vizet is cumisüvegből issza még. A vizesüvegét egyedül fogja. Viszont pár napja rettentően érdeklődni kezdett a poharak, bögrék iránt. Szoktam adni neki üres poharat, gyönyörűen fogja, úgy csinál mintha inna belőle,bugyborékol a nyálával, de vizet még nem merek tenni bele, mert mind a nyakában landolna, túl gyorsan dönti meg :)Majd szerintem a kádban fogunk gyakorolni fürdésnél.
2012. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdeklődő a kisfiad, az a jó :) Sok sikert! Remélem nálunk is hamarosan eljön az az idő. Nálunk csak a tápszert issza cumisüvegből, semmi mást nem hajlandó meginni belőle.
2012. jan. 15. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!