Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan porszívóztok 1.5szobás...

Hogyan porszívóztok 1.5szobás panellakásban?

Figyelt kérdés
3 hós a baba. Sajnos amikor fent van, folyamatosan vele kell foglalkoznom és nem tudok semmit csinálni. Ha alszik akkor a porszívózáson kívül mindent megcsinálok. Ha netán beindítom, rögtön felkel mert hangos a gépezet, pedig most már vettünk egy nem olcsó,halkabb fajtát. Én vagyok csak így,vagy van más is?
2009. máj. 26. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:

ha fent van is nyugodtan elindíthatod a porszívót. a legtöbb baba nem fél tőle. én mondjuk ilyenkor beteszem a kiságyába néhány játékkal, aztán takarítok. portörlésnél szoktam átvinni a másik szobába /addig leteszem a földre játszani/, hogy a bútorápoló spray-t ne szagolja ha nem muszáj. az én fiam már 8 hós, de pár percig nyugodtan eljátszik a szoba közepén még most is, nem pakolja szét az egész szobát szerencsére.

szerintem a 3 hónapost még akármelyik helyiségben otthagyhatod egy pléden a földön pár percre a kedvenc játékaival, elfoglalja magát azért!

2009. máj. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragszol, ha megkérdezem, mit csinálsz egy 3 hónapos babával, amikor fenn van?

Nekem 4 hónapos ikreim vannak, sose volt gondom, hogy bármit ne tudnék megcsinálni, csak mert fenn vannak.

Kedvesen nézelődnek és ennyi. Van nekik szem előtt színes, lengedező tárgy, ami leköti a figyelmét.

És közben mosok, takarítok, stb, minden belefér. Egyikük biztosan fenn van a kettőből, tehát ha nem csinálnék semmit, mert egyikük ébren van, akkor épp egy 3 méteres szemét és koszkupac tetejéről gépelnék...

Mit fogsz csinálni, ha nagyobb lesz és tényleg igényli majd, hogy játszál, foglalkozz vele?

Tényleg nem bántásból írom, de erre is figyelni kell, hogy ne csak vele foglalkozz, meg kell tanulnia önállóan ellenni!

Csak hogy a kérdésre is válaszoljak, nyugodtan porszívózz, ha ébren van, persze a másik helységben legyen a baba, mert a porszívó felmozgatja a port. A zaj csaknem bizonyosan nem fogja zavarni (én még nem láttam olyan babát, akit zavart volna).

Ha nagylányomnak hajat szárítok, oda viszem az ikreket is a fürdőbe, hangos, de nem zavarja őket, hanem érdekli, hogy a nagylánynak hogy száll a haja :-) Tetszik nekik.

2009. máj. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
"Sajnos amikor fent van, folyamatosan vele kell foglalkoznom" ez igy tényleg nem jó.gondolj bele ha valaki egész nap veled foglalkozna nem menne az agyadra? hagyd azt a babát kicsit egyedül is ettől nem leszel rossz anya. ha most nem kezded el később nagyon rosszul fogsz járni.
2009. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
10évet vártunk a babára mire sikerült. Anyukám nagyon sokat beszélgetett vele és már most igényli hogy én is ugyanezt tegyem. Ha egyedül hagyom "kiabál" utánam és ha nem megyek vissza nagyon sír. Énekelek neki,mondókákat mondok és nem unja meg.Nagyokat nevet,nagy szemekkel figyel.Próbáltam úgy porszívózni,mikor ébren van,de még be sem indítom a gépezetet már "hív",én meg rohanok.Nem fél tőle,mert ha a párom napközben itthon van és Ő beszélget vele,akkor rá sem hederít.Az a baj hogy ez két hétben egyszer van.Próbáltam játékokkal lekötni a figyelmét,de ha nem beszélek közben hozzá akkor azok sem nagyon érdeklik pár percnél tovább.
2009. máj. 26. 08:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy 3 hónapos babát nem szabad egész nap szórakoztatni. Ha nagyobb lesz kevesebbet fog aludni, és bele fogsz őrülni, hogy 1 percre sem hagyhatod ott. Szoktasd hozzá, hogy nem mindig vagy mellett, mert később rosszabb lesz.
2009. máj. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Porszívóztam!!!

végig sírt és a szívem majdnem megszakadt :(

Gondolom kell pár ilyen kört futni mire jobb lesz. Köszönöm a tanácsokat.

2009. máj. 26. 08:45
 7/8 anonim ***** válasza:
07:17-es anyuka. Az én kisfiam retteg a porszívótól és csak akkor tudok takarítani ha valaki közben az ölébe veszi. Sajnos. Amúgy 9 hónapos és már annyi mindent kipróbáltam de nem segített semmi.
2009. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nekem a kicsim mindig elaludt a porszívó monoton zajára. Amúgy meg próbálj neki oda tenni játékokat és kapcsolj be baba cd-t, vagy a rádiót. van akinek ez is beválik.
2009. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!