Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud kilenc hónapos babátok...

Mit tud kilenc hónapos babátok, vannak esetleg extra tudományai?

Figyelt kérdés
Most lesz kilenc hós kislányom, érdekelne a többi baba hol tart. Nincs hasonló korú ismerős.
2009. máj. 26. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Most mire gondolsz?Milyen extrára?:)
2009. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi ülünk, könyvet lapozunk, értünk néhány szót.
2009. máj. 26. 12:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Extra: nem is tudom, ha van valami különlegesség. Általában érdekelne mit tudnak, meg ha van valami ami nem szokványos-nem értek hozzá.:)
2009. máj. 26. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:

első vagyok!Szóval az én kislányom most 8 hónapos ,még nem ülte fel egyedül de ha ültetem akkor nagyon sokáig ül egyedül és játszik nagyon szereti az én kislányom is a könyveket lapozgatni gyürögetni és persze megrágni!:D nagyon édesen kommunikál már sokat nevet !Nézd meg youtubon is ha van kedved!

http://www.youtube.com/watch?v=-BlkuSpFS4I


de még nem áll fel és nem mászik csak forog !ezért is kérdeztem milyen extrára gonolsz!

2009. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Enyém olvas:))
2009. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
okos lehet:D:D első vagyok!sztem nem kellene gunyolodni a kérdező csak kivi h mit csinál egy 8 honapos baba
2009. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom extra dolognak számíte, de 8 és fél hónapos korától jár, segítség nélkül. :)
2009. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Kislányom 9,5 hós. Ül 2 hónapja. Oldalazva, kapaszkodva lépeget, lépcsőt mászik, szeret a hordozóba be és kimászni, ha feláll benne a háttámlával szemben, olyan mintha jetski-zne. :)) pápát még nem int csak felemeli a kezét, de csak akkor ha ő akarja. Van néhány játék, aminek tudja már a nevét és, ha kérdezzük, hogy hol van, akkor ránéz a tárgyra. pl. ismeri a madár szót is, mindig ránéz a madárkára, ha kérdezzük, h hol van. :)) Ujjai közé veszi az apró tárgyakat. Dobozból kipakol, de bele még nagyon nagyon ritkán. Az ágyról már 1-2x sikerült egyedül lehátrálnia.

Ezek extrák vagy normális ütem?

Ja, szokott kiabálni, h figyeljek rá. Olyankor vigyorog, mint a vadalma. :))) És még, a zenélős játékon tudja nyomkodni a gombot, hogy szóljon.

Ennyi elég? :))

2009. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam hétvégén tölti a 9 hónapot. Szombaton tette meg az első mászós lépéseket, de ha valahova gyorsan el akar érni, akkor hasra vágja magát és kúszik inkább, mint egy kis kommandós. :) 2 hete belém kapaszkodva felállt, azóta nem tudom fürdetni, mert nem hajlandó ülni a kádban, áll és zuhanyozni kell mint a nagyoknak. Másba kapaszkodva még nem állt fel, de idő kérdése... Pápát 7 hós kora óta integet, ha olyan kedve van, általában csak nekem és apának. Nagyon beszélne, be nem áll a szája, de még csak a mamama, dedede és hasonló gagyogás van. Imád rugózni, ezért kapott egy rugós hintát, amit előszeretettel használ. Folyton mozgásban van, le sem lehet lőni, napközben alig lehet elaltatni. Megérti a szavakat (mint a legtöbb baba), tudja ki az apa, anya, Lili (kutyánk), stb., mert akkor arra néz. Tudja hova nem lehet menni és mihez nem lehet nyúlni, mert ha rászólunk gyorsabban kavar a kiszemelt dolog felé... :) Nemrég elkezdett tapsolni, de legtöbbször a mi kezeinket fogja és csapja össze (miért is koptatná a sajátját). Ügyesen iszik pohárból (cumisüveget nem ismeri, eddig csak szopott, ha szomjas volt, kb. 1 hete kap pohárból inni). Kiságyára felakasztott zenélő játékot már egyedül húzza meg. Ültetve megül, de magától eddig még csak az ágyban ült fel, illetve félig fekvő helyzetből simán felül egy ideje. Így hirtelen ennyi jut eszembe. :) Ő testileg fejlődik gyorsan, 9690 g, 76 cm és 7 db foga van.


Boldog babázást!

2009. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, minden válasz hasznos volt. Mi kicsit "lemaradtunk" a leírtak szerint, de legalább képbe kerültem, tudom miket várjak:)
2009. máj. 27. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!