Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposnak, hozzátáplálásnál...

6 hónaposnak, hozzátáplálásnál kenyeret kóstoltatni nem szabad, DE trappista sajtot és túrót igen?!

Figyelt kérdés
Ez hogy lehetséges? én azt hittem nem lehet még ilyeneket adni neki. valamelyik nap vajas kenyeret ettem és adtam csipeteket a babámnak. leszúrt a védőnő, hogy azt nem lehet, utána viszont mondta, reszeljek nyugodtan neki trappista sajtot a főzelékére, és adjak már neki túrót! nem jól lakatni akartam a kenyérrel, csak pár darabkát adtam neki! annak idején nekem 6 hósan már simán adták a kenyér darabkákat úgy, hogy párizsit kapirgáltak rá.
2012. jan. 15. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Örülj neki, hogy nem lett bajod tőle... Megnézted egyszer is a párizsi összetételét? :)

Javíts ki, ha tévedek, de a sajt és a kenyér egész másból van.

Egyébként védődnő ide vagy oda, én sajtot se adnék még.

2012. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Istenem... előző, te üvegkalitkában tartod a gyereked? Mi a fene baja lesz a gyereknek a kenyértől? Nem galamb, hogy beledagadjon a belébe! Meg gondolom nem egy kg kenyeret adott. Az én babám ennyi idősen már evett kenyeret, miközben ettem, mert másképpen nem hagyott békén. Azóta is imádja. ÉS SEMMI BAJA SINCS!
2012. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a párizsit is szereti!!!
2012. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajtot, túrót, betöltött nyolcadik hónap után lehet adni! Egy pici darabka kenyértől, semmi baja nem lesz, de azzal is várj még szerintem egy picit.
2012. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kenyeret, kiflit adhatsz, de sajtot, és túrót még ne.
2012. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Na, szegény Kérdező, most aztán megkaptad :-)

Mi baja lenne a Babádnak pár falat kenyértől? Én örülnék, ha az enyém enné, de mindegy ... Szerintem is várhatsz még a sajttal meg a túróval, mégiscsak tejtermékek, de manapság kiigazodni a hozzátáplálásban, ember legyen a talpán, aki nem bolondul bele.

A párizsiról meg annyit, hogy valószínűleg nem egy csúcstáplálék, de azért pár millióan felnőttünk rajta, és még fognak is pár millióan, amíg olcsóbb lesz, mint a lazacszelet :-)

2012. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem kenyérrel etetem minden nap, csak ahogyan egyikőtök is irta, én is éppen azt ettem és adtam neki pár csipetet. a túrót és a sajtot én sem akarom adni neki, azért is tettem fel a kérdést, hogy egy védőnő, hogy mondhat ilyen?


azért köszi a válaszokat.

2012. jan. 15. 17:51
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha lehet (sőt nagyonis ajánlott!!!) 4-6 max.7 hónaposan az új ajánlások szerint(az én védőnőm szerint is) háztartási kekszet adni, illetve lehet babakekszet, babapiskótát meg gabonapépet adni , akkor ugyan mi baja lenne egy falatka kenyértől, kérdem én?!?! Az is ugyanabból van nagyjából... A sajttal, túróval én is várnék még egy kicsit.
2012. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kifejezetten ajánlják, hogy legkésőbb 6 hósan egyen lisztes dolgokat, tehát kenyérfélét is... nekem mindkettő kapott 5 hós kora körül, soha semmi bajuk nem volt.
2012. jan. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Régebben kitalálták,hogy a gluténnal várni kell 8-9 hónapig,aztán leesett nekik,hogy egyre több a gluténallergiás gyerek. Most az az ajánlás,hogy 5-6 hónapos kor körül már adni kell gabonafélét.

A tejtermékek még ráérnek,úgyis kap még anyatejet vagy tápszert,meg azokkal nem árt vigyázni főleg ha van a családban tejfehérje v laktóz érzékeny. Memgondom őszintén,a fene se tudja,én 2 éves koromig nem kaptam tehéntejet ( már jó rég volt,de 30 éve is vigyázni kellett a tejjel,azt mondták) ,és laktózérzékeny vagyok a mai napig... úgyhogy SZERINTEM ,talán az a legjobb,ha addig találkozik a gyerek ilyenekkel amig anyatejet kap (ha van rá mód)

2012. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!