Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy baba ha refluxos?...

Milyen egy baba ha refluxos? Vannak olyan speciális tünetek amiről felismerhető? Meg lehet állapítani gasztrós nélkül is, hogy csak bukós vagy refluxos?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák válaszát várom akiknek a pici babája bizonyítottan refluxos.

2012. jan. 15. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A következő tünetei lehetnek:

- nem fogadja el az ennivalót (szopi, tápszer) köhög közben vagy pl 5 perc szopi után sírni kezd

-Sokat bukik, nem csak böfivel az evés után, hanem később is.

-Nem gyarapszik a súlya, mert túl sokat bukik

-esetleg nem bukik, de gyakoriak a légúti betegségek

- köhög esetleg álmában is, vagy ha hanyatt van

- nem szeret hanyatt lenni, ha felveszik megnyugszik


Ezek csak utalnak a betegségre, csak orvos diagnoztizálhat, és ő sem ránézésre, hanem 24 órás pH vizsgálattal.

2012. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném:

-sokat csuklik

-rengeteget sír számunkra ok nélkül (jól van lakva, tiszta a pelus).

- Nem kell sokszor buknia sem, elég ha nyeldekel, akkor visszanyeli a feljött kajcsit

-feszegeti magát. feszeleg (előbb utóbb ha nincs kezelve a reflux fájni fog a gyomra és a nyelőcsöve) , kifli alakot vesz fel.


Az én fiaimnak ultrahanggal is ki tudták mutatni a refluxot. Éhgyomnri ultrahang, majd ivott tejet és újra ultrahang.

De van még az izotópos vizsgálat. A ph mérés a legutolsó amit csinálnak, mert az azért elég durva. De ha az izotópos vizsgálat sem mutatja ki akkor kerül rá sor.

De többnyire babákat ezzel nem terhelnek, adnak gyógyszert "próbára" és attól javulni fog.


Egyébként mindenképp vinni kell orvoshoz, mert kell a gyógyszer, hisz könnyen nyelőcsőgyulladáshoz vezet. És az borzalmas. Nálunk az éjszakai levegővétel elmaradásához vezetett.

Ha nincs erős refluxa lehet csak sűrítőport kap. Ezért érdemes időbe vinni, talán még a gyógyszert is megússza.

2012. jan. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs, ezeket, tényleg kihagytam, pedig a fiam ezeket mind produkálja, ezt a kiflizést, csak alvás előtt, vagy ha éjszaka félig megébred, a csuklás az mindenapos, most a legújabb, hogy a nevetéstől csuklik, eddig csak ha visszanyelte a tejcsit. A sokat sír ok nélkül dolgot elősször én is erre fogtam, de neki vesemedencegyulladása is volt, aztán újabb sorozatos húgyúti fertőzések, a foga is jött 4 hósan, és most is jön megint kettő (6 hónapos), szóval én ott tartok hogy nem tudom egyszerűen már hogy miért nyöszörög, sirdogál egész álló nap.

Gastrora egyenlőre nem küldtek, és nálunk (Zalaegerszeg) csak ezt a pH mérést csinálják, gyógyszert ritka ha felírnak, most az a legújabb, hogy mindenkinek Sinlacot írnak fel, azt meg már kaptunk és próbálkozok vele előetetésként, több kevesebb sikerrel.

2012. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Háziorvos írhat beutalót ultrahangra. Ezt még a mi pici városunkban is megcsinálják. a ph mérés az durva, 24 órára lenyomnak neki egy csövet...
2012. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mi kisvárosunkban olyan UH van, amivel még egy teniszlabdányi daganatot sem vettek észre egy 6 hetes baba veséjén, másnap a Zalaegerszegi UH meg már látták.


Sima hasi UH-ra tényleg írhat, de ez valami speciálisabb, nem? Azt írtad közben ennie kell, tehát kétszer UH-ozzák, tovább tart stb. NA mindegy, sima UHon egyébként már kétszer voltunk, és holnap megyünk Egerszegre is egy újabb UH-ra. De ezek csak sima hasi UH-ok, most pedig kifejezetten a veséjét fogják nézni.


A háziorvosunk nem tartja fontosnak a gastros kivizsgálást, mert elfogadja az ételt, és nagyon szépen gyarapszik. Már pedig eleve mindenre az a válasza, hogy mivel szépen gyarapszik, biztos nincsen semmi baja.


Elnézést a kérdezőtől, hogy nem a kérdésre válaszoltam

2012. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sima ultrahang. Megnézi vele a gyomrát. aztán iszik tejcsit vagy akármit és ujra megnézi a gyomrát. Egyáltalán semmi speciális.

Igen, a mi dokink is ilyen volt. aztán amikor bejelzett a légzésfigyelő és lilán feküdt akkor már kapkodta a fejét. És kiderült anyuka mégse paramami hanem tényleg gond van. Pedig ő is gyarapodott, hisz többet nyeldekelt, mint bukott volna. Csak a nyeldeklés kikészítette a nyelőcsövét és álmában jobbnak látta nem levegőt venni.

Na de nem akarlak megilyeszteni, biztosan nálatok nem lesz ilyen, sőt lehet nem is refluxos. De azért azt gondolom jó tudni az ilyesmiről. Ha én is tudtam volna erőszakosabb lettem volna a dokival.

2012. jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!