Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meglehet egyáltalán valahogy...

Meglehet egyáltalán valahogy állapítani, hogy méhen belül a baba szenvedett-e oxigénhiányt?

Figyelt kérdés
Vagy,ha igen milyen mértékűt?
2012. jan. 15. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:

az én kisfiam oxigénhiányosan született, ami észre sem vettek 7 hósan derült ki,

nem tudják mikor, hol, miért történt ez.

lehet, hogy méhen belül, lehet hogy szüléskor bár császárral született.

sajnos nem lehet tudni.

a mértékét MR vizsgálattal lehet megállapítani.


engem az bánt a legjobban, hogy teljesen egészségesnek adták ki a kórházból, még az apgart értéke is a legjobb lett!

és egy ekkorra bajt nem vettek észre.

pedig fogadott orvosom volt havonta 1, volt mikor 2 UH is volt a terhesség alatt és mindig minden rendben volt.

2012. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És hogyan vettétek észre, első válaszoló?
2012. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem igazán tudott mozogni, nem érdekelte semmi, kezeit nem tudta mozgatni, csak ökölbe volt szorítva a keze, fejét nem tudta tartani ilyesmi.

ekkor mentünk MR-re

:(

2012. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kedves első! De utána nem kérdeztél rá,hogy mi történt a szülésnél,hogy oxigénhiányos lett?

Illetve a háziorvosnak 7 hónapig nem tűnt fel,hogy alig mozog a babád!

2012. jan. 15. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:

És 7 hónapig nem tűnt fel a dokinak, védőnőnek, hogy valami nem stimmel?? Megáll az eszem...!

És mit lehet ilyenkor tenni? Ez amúgy mit jelent számára?

2012. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tstvérem kisbabája is oxigénhiánnyal született, eddig neki semmi hátrányt nem jelentett, most vsizont ahogy elkezdte a sulit kiderült, hogy diszlexiás, azt mondja az orvos, hogy az oxigénhiány miatt:-(
2012. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok


nem tünt fel az orvosnak és a védőnőnek sem :(

pedig 1 hetes volt a gyerek mikor szóltam hogy fura a keze és szopni sem tud de azt mondták csak kövér (3850g volt a születésekor, 38. hétre)


ez mit jelent?


hát iszonyatosan le van maradva a mozgásban, későn kezdtük meg a fejlesztéseket, most már tud mozogni, de még nagyon gyenge illetve feszes is.

de már nyúl, fog, megtart szájba vesz illetve még csak forogni tud 1,5 éves.

próbál felülni

segítséggel megül. megáll, lépeget de tartani kell.

ilyesmi el vagyunk maradva de a mindennapi fejlesztésnek és foglalkozásnak remélem meg lesz a gyümölcse.



hibáztatni senkit sem tudok, mert nincs róla papírom hogy ez a szülésnél történt.

egy orvos sem állna mellettem így nem is perelhetek pedig 2 napig vajúdtam mire kiszedték császárral.


ha perelnék még engem meg gyanúsíthatnának meg hogy a gyerekkel én csináltam valamit, esetleg fojtogattam és ezért lett oxigénhiányos.


szomorúak ezek a dolgok, de elsimítják maguk közt!


tudnék mesélni :(

2012. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos...én is tudnék..nekem sem volt egyszerű a szülésem, el is intézték, hogy ne is akarjak több gyereket...de ez nem ide tartozik. Volt egy kérdés itt, ami ilyen témát boncolgat..

Nem tudom megkérdezhetem e:És szellemileg is elmarad ilyenkor? Vagy csak a mozgásfejlődésében van hátrányban? Azért ahogy írod elég jól haladtok! Gratulálok:-)

2012. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudják meg mondani még, hogy az értelem mennyire sérült.

persze avval is le van maradva, mert ugye a mozgás huzza az értelmet maga után.


nem tudom :(


bár figyel, érdeklődő mosolygos baba...

érti is amit mondok, mert pl kérésre puszit ad, simogat ilyesmi

vagy ha nem éhes és meglátja a tányérját hogy hozom a kaját elfordítja a fejét, vagy épp öklendezik pedig még nem tettem a szájába.

mindenkit fel ismer arcról, hangról...

érdeklődik a játékok után..

utánozni próbál..


remélem idővel jobb lesz minden

2012. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívből kivánom, hogy minden rendben legyen Vele:-)
2012. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!