Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lett hirtelen nagyon...

Mitől lett hirtelen nagyon anyás az 1 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

1 éves koráig apához ragaszkodott jobban. Én el sem tudtam altatni, amikor picike volt, akkor is csak az édesapjával aludt el. 1-2 hete viszont olyan sírás-rívást rendez, ha csak eltűnök a látóteréből, hogy hihetetlen! Pedig semmi nem változott itthon, ugyanúgy én etetem, mint eddig, apukája pedig sokat játszik vele, fürdeti, mint eddig. Persze vele is szeret lenni nagyon továbbra is, de ha engem meglát, azonnal hozzám akar jönni.

Egyébként korababa, szóval az apai-anyai kötődés kialakulása nem volt zökkenőmentes az elején, hiszen hónapokat töltött kórházban. Akkoriban talán többet voltam én mellette fizikailag, de ez most jutna eszébe??:))))

Van ötletetek, hogy mi történhetett?


2012. jan. 16. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem szeparációs szorongás.kezd rájönni,hogy elszakad tőled és ezt nem tudja feldolgozni.kisfiam is ezt csinálta.
2012. jan. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott, de a szep.szorongás nem 8 hós kor körül szokott megjelenni? Vagy ez is csúszhat a koraszülöttsége miatt? Ráadásul ahogy írtam is: hónapokat töltött kórházban, születése után 4 nappal láthattam először, és 1 hónapos elmúlt, mire a kezembe vehettem. Azt gondoltam, hogy nem is lesz szeparációs szorongás, mert nem kötődik annyira hozzám sajnos...ezért lep meg a viselkedése..
2012. jan. 16. 06:40
 3/5 anonim ***** válasza:
szeparációs szorongás,11hósom is most jött rá h nem vagyunk 1személy:)
2012. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
biztos hogy a "leválás" miatt lett ilyen ragaszkodó...elmúlik....
2012. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek jó egészséget, boldog babás perceket kívánok!:)
2012. jan. 17. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!