Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisfiam éjszakánkén...

18 hónapos kisfiam éjszakánként agresszívan ébred, harap, karmol, aztán hirtelen megnyugszik, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Nagyon sír amikor felébred, de nem nyugszik azzal, hogy kiveszem a kiságyból, hanem iszonyú agresszív lesz, tiszta erőből harap, karmol, aztán hirtelen vége, megnyugszik, puszilgat onnantól kezdve, és lassan vissza is alszik (mellettem) Pár napja van ez, nem tudom mi okozhatja.
2011. jan. 5. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Akrámi is, sose fogod megtudni...

Lányom is hasonló, de ha hozzászólok, vagy hozzáérek, csak rosszabb. Várok, és fél óra után abbamarad a roham. De se felkelteni, se visszaaltatni nem tudom.

A pszichológus is csak meresztette a szemét, hogy ilyet még soha nem hallott...

2011. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg áthelyezni az ágyát. Lehet, hogy valami árnyékos dolgot lát, ami rémíti. Unokám hónapokig mondogatta, hogy neki valaki éjszaka integet be az ablakon. Azt hittük, csak rossz álom. Véletlenül derült ki, hogy egy fa az utcai lámpa előtt van és ahogy mozgatta a szél, lombozat nélkül valóban olyan árnyékot vetett.
2011. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes... Még sosem hallott ilyenről? Az én babámnál is voltak ilyenek! Szerintem egyszerűen az "húzza" fel őket, hogy nagyon álmosak, de nem tudnak visszaaludni. Olyan picik még, nem képesek kordában tartani az érzéseiket. Csak tehetetlenek és fáradtak...
2011. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Epp tegnap olvastam errol. Night terror-nak hivjak. Kulfoldon elunk es egy angol nyelvu konyvben olvastam. Eloszor azt hittem elirtak hogy 10-30-ig tart, de nem. A lenyeg hogy ez a melyalvas szakaszban tortenik, ellentetben az almodassal. Tehat a gyerek nem is emlekszik ra mikor folebred. Azt irja a konyv, hogy nem nagyon tud a szulo mit tenni, mint figyelni hogy elmuljon es vigyazni hogy a gyermek ne okozzon kart magaban. Ha folebresztik vagy lefogjak a gyermeket meg rosszabb lehet a szituacio. Azt irjak hogy a tulfaradt gyerekeknel gyakoribb jelenseg a night terror. Ha egy evben 3x tobb ilyen eset fordul elo akkor erdemes orvoshoz fordulni es elobb-utobb kinovik. Hat remelem segitett valamit az info.
2011. jan. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen a kisfiunknál. 2 éves volt mikor kétszer csinálta. Illetve pontosabb legyek felébredt nagyon sírva 45 percig nyomatta majd kész volt elaludt. Orvos azt mondta, hogy van ilyen éjszakai terrornak hívják. Általában ugyanabban az időben jön rájuk. Nem kell csinálni semmit, csak vigyázni, nehogy baja legyen, de elmúlik magától. Nálunk elmúlt hamar. Lehet nem is az volt.

Nem lehet, hogy valami nagyobb féle változás volt nálatok és megviesli és így reagál esetleg ? Ilyet is hallottam.

2011. jan. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Igen az előttem lévő ugyanazt írta aminek most én is utánanéztem angolul. Még annyit, hogy ha lesz egy rutinja, akkor előtte ha felköltöd, akkor valószínüleg elfog maradni a szituáció. Ha felébreszted az eset közben igen megijedhet tőled, nem biztos, hogy tudja, hogy te vagy, hiába tűnik úgy, hogy ébren van.

Kívánom, hogy elmúljon hamar !

2011. jan. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ez az éjszakai terror érdekes, lehet hogy ez van nálunk is, mert mikor megnyugszik tényleg olyan, mintha addig fent sem lett volna. De nálunk nem évente 3-szor, hanem hetente 3-szor fordul elő :) Vagyis kb 10 napja minden nap. Lehet elmondom a dokinak is.

Köszi még egyszer!

2011. jan. 9. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem történt valami a közeletekben, amit ő nehezen élt meg? Gondolok pl. halálesetre, esetleg a családban valamilyen konfliktusra, aminek tanúja volt?

Habár elég kicsi ő még, de azért már sokat felfognak ennyi idősen is a környezetükből.

A keresztlányomnál volt ilyen, habár ő csak rettenetesen sírt ,mintha hisztizne, de nem volt ébren. Akkor kezdődött nála, amikor meghalt a szomszéd néni, akinél többször is járt és szerette. Rájöttünk arra, hogy fél, hogy ahogy a szomszéd néni meghalt, úgy elvesztheti a szüleit is és ezt stresszként élte meg. stb.

Mi ölbe vettük, csendesen beszélgettünk hozzá és egyszer csak megnyugodott. Naponta volt ez a felsírás, aztán ritkult, de még 1-2 évig megvolt neki, aztán kinőtte.

Nekem is van már egy kisbabám, fél éves. Ha énekelgetek neki mindig megnyugszik. Próbáld meg neki ilyenkor mindig ugyanazt a kedves dalocskát énekelgetni neki, hogy megnyugodjon.

2011. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!