Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok egyformán eszik...

A ti babátok egyformán eszik minden evésnel?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor mikor eszik jobban és mikor kevésbé?

4 hónapos babám van, van hogy 150ml eszik, fde van olyan is hogy 70ml elég neki.


2012. jan. 16. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem , de ha belegondolsz nekünk sem egyforma az étvágyunk mindig.

Változó, hogy mikor, hogy eszik, ahogy igénye van, nem tudom semmihez kötni.

Ne aggódj!

2012. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az lenne a fura, ha mindig ugyanannyit enne. Úgy ahogy előttem is írták, még nekünk, felnőtteknek is változó az étvágyunk. A babák miért lennének mások?

Ha szoptatsz, érdemes tudni, hogy az anyatej is állandóan változó összetételű, akár egy szoptatásion belül is, napszakonként meg pláne.Épp ezért téveszti meg az első babás anyukákat az állandó mérlegelés....

De tápszerből is reggel éhesen több fog lecsúszni, mint mondjuk tízóraira. Este meg megint több, hisz a pici szervezete is "készül" az éjszakára, ha már átalussza az éjszakát.

2012. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tejporos baba és nincs ilyen rendszeresség hogy reggel és este többet enne, össze- vissza eszik :)
2012. jan. 16. 11:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Te se eszel mindig ugyanannyit. Ha éhesebb vagy, többet, ha kevésbé, hát kevesebbet. A babák is ilyenek...
2012. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általánosságnan igyekeztem a problémára rávilágítani. Mivel "átlagos" gyerek nincs, mindenkinek a saját gyerekéhez kell alkalmazkodni. Ne félj, nem fog éhenhalni:D
2012. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Este eszik rengeteget. néha 300-at is bevág, de a 250 tuti megvan minden este. Eddig 5-ször evett egy nap, mióta ennyit eszik estére, elmaradt az éjszakai nasi és átalussza az éjszakát.

3.5 hónapos anyukája.

2012. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Estére 300ml bevág az nagyon jó, este a gyermekem alig eszik 90ml....alszik éjjel kisebb nagyobb kitérőkkel:) Tudom, hogy nem kell mindig óraként működnie, de akkor is nagy a különbség a 2 mennyiség között.
2012. jan. 16. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:

300 ml??? Ilyenről még nem is hallottam, megmondom őszintén, hogy egyszerre ennyit megeszik egy baba...

Ne aggódj kedves kérdező, az én babám ugyan csak 3 hónapos (csak anyatejes) de teljesen rapszodikus az étkezése. Eleinte engem is megijesztett, de aztán belenyugodtam. (sok gyerekes anyukával beszélgettem, védőnő, orvos is megnyugtatott) Sőt én még kevésnek is találtam amit eszik, de mivel elég jól hízik, ezt a problémát is kipipáltam. Van, hogy megeszik 140-et, de van, hogy csak 50-et.... És még azt sem lehet mondani, hogy pl délután eszik kevesebbet, reggel többet, mert az sem mindig egyforma! Szóval ne aggódj:)

2012. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 300ml-t megevő baba anyukája vagyok. A 300ml csak közelítő érték, mert először szopik, utána meg még eszik 180ml (ill. ennyi vízből készült)tápot. Az kb. 250-300. Viszont újra elkezdett éjjel kelni (3- fél 5 között).
2012. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!