Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spirál tapasztalatok? Szoptatá...

Spirál tapasztalatok? Szoptatás mellett.

Figyelt kérdés

Hogy történik? AKarok menni a dokimhoz. Ő rögtön fel tudja tenni, vagy kapok receptet, kiváltom, visszamegyek? Mennyibe kerül? (gondolom, több árkategória is van)

Már 5,5 hós a babám, most jött meg szülés óta először. Eddig gumiztunk.

Kétszer nem akarok menni orvoshoz, csak kimondottan a fogamzásgátlás miatt. (vidékről megyek, és a mai benzinárak mellett kétszer nem kocsikáznék)


2012. jan. 16. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
én tablettát szedtem szoptatás alatt, azt ajánlotta a doki, és mikor abbahagytam, akkor tette csak fel a spirált (persze volt vizsgálat meg labor), 20ezer volt felrakással, ez nem hormonos, ami nekem van. Meg vagyok vele elégedve teljesen, eleinte gyakrabban kellett vizsgálatra menni, egy hónap majd 3 hónap után, most meg fél év után megyek vissza, utána elég lesz évente. Nagyon jó, mert nem felejtem el bevenni :)
2012. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!

nekem goldlilly exclusive van, normál méretű. 2x szültem, az első és a második után is ez volt, de én szülés utáni kontrollon felrakattam :) semmi gond vele, nem fájt se a feltevés, se a levétel, nem gyulladt be, semmi. Az enyém 12 ezer volt, ingyen felrakták, mert sztk doki, nem kell hozzá recept meg semmi, csak előtte hívd fel a patikát ahol vennéd, mert általában rendelniük kell, de simán odamész és megveszed. A doki pedig kibontja a steril cuccot, felteszi, megírjátok a papírt, és elmondja, mikor szeretné látni. Nekem 1 hónap illetve fél évente volt utána.

Ja: nem muszáj menstruálni éppen, de ezt kérdezd a dokidtól, én nem mensiztem, mert ugye szülés után voltam.

A ciklusomat annyiban változtatta, hogy hosszabbak tőle a menzeszek, de nem fájnak jobban és nem folyik több vér...szerencsére :) nekem van vagy 8 napos, de ebből 2 nap tényleges véezés, a többi csak ilyen barnázás.

2012. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!!
2012. jan. 16. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!