Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjak lázcsillapítót a...

Mikor adjak lázcsillapítót a 7 hós babámnak? 38,1 volt a popsiban mérve. Várjak még vagy adhatok már neki nurofent?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az még akkor szinte teljesen normális testő (36,5 és 37,5 között normális + a popsiban mérve 0,5 fok), 37,6.. Szertintem ez lehet a melegtől vagy esetleg kicsit többet mozgott a babaád..de akár a hőmérő is csalhat ennyit. Lázcsillapításra ráérsz, majd ha valóban lázas lesz (38 fölött, popsiban 38,5 fölött). Addiog esetleg vegyél le róla valami ruhát vagy adj neki inni egy kicsit.
2009. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a meleg miatt van, tegnap este óta ingázik a testhője, próbáltam már mindent hűtőfürdőt, borogatást, sajna nem vált be. már nem tudom mit csináljak
2009. máj. 26. 16:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Popsiban mérve 38,5-től lázas a baba, de, hogy megnyugodj csinálj neki egy hűtőfürdőt, én is azt szoktam. Ebben a melegben lehet jól is esne neki.
2009. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja ha már próbáltad nyugodtan adjál neki egy fél kúpot vagy nurofen suspensiot.
2009. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Nurofen nalunk mindig nagyon bevalt. Még nagyon pici mennyiség is levitte a lazat. 3 honapos kortol adhato, szoval szerintem ne tétovazz. Szinte mar negyed ora mulva jobban lesz. Semmilyen mas gyogyszert nem adtam még az én kisfiamnak csak ezt. Jobbulast!
2009. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lazcsillapitast 38 fok fellett kell elkezdeni.Addig felesleges.A laz a szervezet vedekezo reakcioja.
2009. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!