Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ehet almás-fahéjas jogobella...

Ehet almás-fahéjas jogobella joghurtot 9 hónapos kisbabám? Mindenhol mást írnak, a fahéj miatt zavarodtam össze.

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
a tej se biztos h jó neki. vannak kifejezetten baba joghurtok-pl dmben,tescoban-drágábbak,de az kicsiknek van kitalálva
2012. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de én nem ezt kérdeztem. Ehet joghurtot, túrót, sajtot, ezek savanyított tejtermékek, 8 hónapos kortól lehet őket bevezetni. a joghurt az joghurt, a védőnőm tanácsolta előbb a natúrt, majd a jogobellából a gyümölcsöset, mert abban van a legkevesebb adalékanyag és a legtöbb ténylegesen gyümölcs-darab. De a férjem hétvégén nélkülem vásárolt be, a szokásos barackos helyett almás-fahéjasat vett.

Szóval nem a joghurt a kérdés, a joghurt nem tej, hanem a fahéj...

2012. jan. 16. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Én arra, hogy mi a baj a fahéjjal, a saját káromon jöttem rá. A fahéj, a vanília, a szegfűszeg, a gyömbér (és van még egy csomó minden a listán) emésztésekor perubalzsam szabadul fel a szervezetben. Ez allergén. Ezért nem lehet adni a babáknak őket sokáig. A csoki is azért van tiltólistán, mert ott van mindegyikben a vanília. Csak ezt vagy nem tudják, vagy nem akarják elmagyarázni a védőnők. És ami még vicc, hogy a paradicsom is rajta van a listámon. Szóval nem tudom, hogy az például mit keres a 5 hónapos bébiételben... Bár a védőnő a paradicsomot is csak egyéves kor után javasolta bevezetni.

Én magam lettem perubalzsamérzékeny, szerencsére nem a kisfiam. És nagyon nehezen derült ki, mivel már minden, látszólag egymástól teljesen különböző dologtól lettem csalánkiütéses. Aztán a dokim végül rájött, hogy mi a baj.

Úgyhogy én ezt tudva biztos nem adnám a gyerekemnek ezeket egyéves kora előtt. Amikor a fiam volt ekkora, én ezt még nem tudtam, így adtam neki túrórudit, tejszeletet, vaníliapudingot biztos. Neki nem lett baja tőle, de lehetett volna:S

2012. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, akkor miért vannak vaníliás babapépek, jóéjt papik meg ilyesmik??? Esküszöm, nem kötekedésképpen kérdezem, csak már megint itt egy bökkenő ...

Kérdező, én már adtam almás-fahéjasat a 9 hónapos Fiamnak, a védőnő megkérdezése után. De most aztán el vagyok bizonytalanítva én is.

2012. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jaj de jó :) csodás, megint egy "babaipari"-egészségügyi ellentmondás :) köszi a válaszokat!

amúgy paradicsomot sajnos már adtam, a fiam nagy kedvence, hetente 2x kapott... :SSS

2012. jan. 16. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, az én Fiam is evett már paradicsomot bőségesen ... És még fog is.

De azt hiszem, jobb lenne nem is olvasgatni, hogy mit lehet és mit nem, mert lassan már minden tiltólistán van :-((

2012. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem van 1 listám és azon 6 hónapos kórtól adható a fahéj. Én adtam is, amikor fél éves volt. Te is adhatod nyugodtan.


Off: Én egyébként úgy vagyok vele, hogy sok gyerek már azért lesz allergiás, mert "későn" kapja meg a szervezete és akkor egyszerre sokat. Pl. unokahúgom: 1 évesen kapott először főtt tésztát, de onnantól kezdve mindennap azt evett és 2 éves korára a gyermek lisztérzékeny lett...

2012. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Arról fogalmam sincs, hogy a vanília mit keres a tejpépekben:S

Életemben nem hallottam perubalzsamról, azt sem tudtam, mi fán terem, csak amikor allergiás lettem rá:S

Én is adtam a kisfiamnak fahéjas almakompótot olyan 8 hónapos kora körül már biztosan. Akkor még nekem sem volt bajom tőle, most meg már van:S

A gyerekemnek hála az égnek semmi baja nem lett tőle.

2012. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sima danone könnyű és finomat adok neki, meg a natúr joghurtba keverek gyümölcsöt. Az ilyen intenzív ízeke még nem próbáltam a lányomnál, pedig igazi kis mindenevő, eddig szinte semmit nem utasított el.
2012. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem akartam én kiróbálni :) de most csak ez van itthon, tegnap még volt barackos, ezért kérdeztem meg gyorsan tőletek, mit gondoltok :) ma jön a védőnő, tőle is meg fogom. Ő amúgy eléggé húzza a száját az újításoktól, pl teljesen kiakadt, mikor a glutént előbbre hozták, hogy ez tök hülyeség, eddig ezt szajkóztuk, most meg amazt kell? :) pl pont engem is érint, első gyermekemnek még húzzam a glutént amíg lehet, ketteske meg kapja minél hamarabb :)
2012. jan. 17. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!