Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depressziósok...

Szülés utáni depressziósok segítségét kérem. Kislányom közel 5 hónapos, de én nem igazán érzem jól magam. Szerintetek ez az vagy csak kimerültség?

Figyelt kérdés
Reggel fáradtan ébredek, lehangolt vagyok és gyengének érzem magam és sokszor elsírom magam. A férjemmel elég sokat veszekedek nekem semmi nem jó. A babát maximálisan ellátom és igazából alig várom, hogy kimozduljak vele.
2012. jan. 17. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szoptatsz? mert 5 hósan a vashiányod is lehet rettentesen.

de amúgy normál, en ezt azzal vészeltem át, hogy programot csináltam, pl elutaztunk anyóshoz egy hétre, vagy minden nap anyukámnál voltam. vagy meghívtunk meszsi barátokat hétvégére, így mindig volt mit tenni.


jártam már akkor ének körbe akislányommal. ö mászott én gyerekdalokat énekeltem.

2012. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond, csak mély ponton vagy. Nem lesz ez mindig így, csak győzd kivárni. A depresszió nem teljesen ilyen. Én az voltam, de én a szülés utáni hetekben. Kimerültél kissé. Fel kéne töltődni. Menj el valahova egyedül vagy barátokkal és kényeztesd magad (fodrász, vásárlás, kozmetika stb). Addig a gyerekre vigyáz az apja vagy nagyszülők. Ezt ismételd meg párszor.
2012. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 6 hetes a babám, de ha nem figyelnék, én is hajlamos lennék rá.

Én azt csinálom,hogy szinte állandóan úton vagyok a babával. Hol anyuhoz megyek, hol barátnőkkel kávézni, de sok a vendég is nálunk. Heti két este tuti van ott valaki.

Bár nekem a férjem is rengeteget segít. Még csak az elején vagyunk, de már többször mondta,hogy menjek el szoliba, barátnőzni egy órára,hogy kikapcsoljak, ő addig vigyáz a kicsire!

Szervezz minél több programot! Hívd el a barátnőidet minél többször.

2012. jan. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínű kimerültél. Van aki segíthetne? Anyukád vagy barátnőd többször ott lehetne veletek, ez talán fel is dobna. a férjeddel való veszekedések is biztosan rányomják a bélyegét a hangulatodra, ezekért a vitákért nehogy csak magadat hibáztasd! Sétáljatok többször kicsiket, mert most hideg van azért. Szerintem könnyebb lesz, de sose érezd magad egyedül. Valakit mindig el lehet érni, ha nagyon magad alatt vagy - remélem. Nem szabad begubózni! Minen jót nektek!
2012. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom másfél hónapos, és 1-2 hétig én is eléggé mélyponton voltam... Végül kiderült, hogy elkezdtek rendeződni a hormonjaim... amit valaki meg sem érez, de engem eléggé megviselt (a terhesség elején is volt néhány hetem amikor eléggé ki voltam lelkileg). Fáradt voltam, ingadozott a hangulatom, maximálisan elláttam a kislányom de megmondom őszíntén nem nagy kedvvel... DE 1-2 hét és már szinte nyoma sincs az egésznek... :)

Persze az is lehet, hogy egyszerűen csak kimerültél, akkor sok vitamin és hamar túl leszel rajta, meg persze igyekezz minél többet pihizni (pl. ha a kislányod alszik te is feküdj le picikét)!

Szerintem ez teljesen természetes, akár kimerültség, akár a hormonjaid okozzák... kitartás hamar túl leszel rajta!

2012. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mozdulj ki, biztos felétek is vannak baba-mama klubbok, ringató baba-mama-torna stb. Ezek jó programok. aztán ha a közelbe van másik anyuka hívd át a babájával.

azt vettem észre, ha nem vagyunk egyedül sokkal gyorsabban és könnyebben telik az idő.

2012. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!