Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te is leamortizálódtál a gyed...

Te is leamortizálódtál a gyed alatt?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kislányom, édes, tündéri, de még mindig sokat felébred éjjel, nappal is alig alszik, és ez már teljesen kikészít ennyi idő után. Semmire nincs erőm, nagyon fáj a derekam, hátam, megcsinálom amit kell itthon, meg a gyerekkel 100%ig ott vagyok, de elkezdtem hízni, őszülök, borzasztóan nézek ki, és tudom hogy kéne vmit csinálni, de egyszerűen olyan kimerült vagyok, hogy nem bírok...segítségem nincs, a férjem csak hétvégén tud segíteni, de már Ő is tök fáradt...persze azt hozzáteszem, hogy 37 vagyok, biztos ez is közrejátszik...későn vállaltuk. Nem tudom, nem tudnám egy idegenre hagyni, de így se jó....
2011. dec. 11. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 2 és fél éves a lányom. Még mindig kell éjjel 1x, de én már tökre megszoktam. Szerintem nem is aludnék végig egy éjszakát, ha ő igen :) Nem sminkelem itthon magam, de ha valahová megyünk akkor normálisan felöltözök, megcsinálom a hajam, laza sminket felteszek. Nekem ilyenkor beválik, amikor így padlón vagyok, hogy veszek valamit magamnak, egy felsőt, egy fülbevalót, valamit ami kisebb értékű. De már az is sokat segít, ha kilakkozom a köröm. Utána jó ránézni :)))
2011. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kislányom másfél lesz, mire megszületik a tesója.

Inkább attól félek, ha majd ketten lesznek, hogy oldom meg... (28 éves vagyok)

Így, hogy az egyik pocakban van, a másik épp csak tipegő, meg előtte is volt bajom, néha én is cserélnék derekat egy újra. De erre egyébként vannak jó gyakorlatok, amiket pl a babával játék közben is meg tudsz csinálni pár perc alatt. Még gyógytesi órákon tanultam, egyszerű nyújtások, de hihetetlen sokat segítenek. De javaslom, hogy keress fel egy ortopéd dokit is, mert ha vmi kopás vagy elmozdulás van, arra ők tudnak terápiát. Vagy a pilates edzést is dicsérik sokan, ebből is vannak videók, ha nem tudod/akarod "lepasszolni" a kicsit.

Ezzel kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy mikor először kellett másra hagynom (orvoshoz nem vihettem magammal, barátnőm vigyázott rá, akiben meg is bíztam teljesen), mégis nagyon nyugtalan voltam. Aztán kiderült, hogy a kicsi remekül elvan (ez biztos szerencse kérdése is), és néhány alkalom után már ottalvósan is rábíztuk a babát, hogy ki tudjunk mozdulni, és nagyon jó volt. Csak elkezdeni nehéz.

Az ősz hajszálak legyenek a legkisebb gondod! Lehet, hogy bébi nélkül is ugyanúgy elkezdődött volna, de okozhatja vitamin és főleg vashiány is, úgy tudom. Erre az a trükköm, hogy mikor már a baba alszik, befestem itthon a hajam. Szedsz egyébként vmi vitamint? Mióta nekem felírták a vasat meg a vitaminokat, sokkal jobb a kedvem, és több az energiám is.

Szerintem természetes, hogy igénybe veszi az embert, míg a gyerek kicsi, de mindenki jobban jár, ha nem egy kimerült és fáradt anyuka van otthon, úgyhogy mindenképp próbálj időnként feltöltődni, és szánj magadra egy kis időt vagy csináljatok programot ketten a férjeddel. Nem szabad úgy felfogni, hogy azt a babától veszed el, mert neki sem az az érdeke, hogy a szülei "leeresztett lufik" legyenek. Nem könnyű, mert én is egyedül vagyok mindenre, a párom a fél életét a munkahelyein tölti, hogy ne haljunk éhen, de beláttuk, hogy néha muszáj ebből kicsit elszakadni, mert különben felőrli az embert. Neked is sikerülni fog, kezdd vmi aprósággal, pl kis torna otthon. Babára vmi rokon vagy barát, akit a kicsi ismer, nem tud időnként vigyázni?

2011. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még csak tíz hónapos lesz, de akár róla is írhattál volna.:) Annak idején a fiam születése után rögtön tornázni kezdtem, igaz, akkor "csak" 32 voltam, most meg jó, ha egy nap magvan az egy óra séta a babakocsival friss levegőn. Hetente egyszer-kétszer pár perc átmozgatás babástul. Ő nagyon élvezi, én meg utána napokig nem állok neki megint... Hízni csak azért nem híztam, sőt fogytam is, mert a picikém szinte csak szopik, éjjel is 2-11(!) alakommal, meg gondolom, a rajtam levő izomzat szép lassan leépül...:( Már én is 42 vagyok, édesanyámra hosszan nem hagyhatom, mert már idős hozzá. De az idő nekünk dolgozik, a tiéd lassan már óvodás.:) Lassan próbálkozom újra beépíteni a mozgást az életembe, mert az energiát is termel, meg boldogsághormont szabadít fel. Azt hiszem, minden fejben dől el, beszéld meg magaddal te is, hogy mikortól állsz majd neki szépen, fokozatosan. A picinek is jobb egy fitt, mosolygós anyuka! (Csak nagggyon nehéz elkezdeni.:D)
2011. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tavaly ősszel voltam a házi orvosunknál, mert iszonyatosan fájt a derekam, éjjel alig bírtam kivenni a lányom a kiságyból. AKkor annyi volt a válasza, hogy fogyni kellene. Nagyon kövér lettem ám, igaz volt 2 műtétem is, az egyiknél 7 napig nem kaptam kaját, jól bezavartak ezek is, mert utána meg csak jöttek fel a kilók. Végül ebben az évben 32 kg-t adtam le, mert elegem lett tavaly karácsonykor. Egyszerűen össze szedtem magam, semmi extrán nem változtattam, apró lépéseket tettem, mindig többet, így eljutottam idáig. Nem bántam meg, mert lehet hogy hosszú folyamat, de megéri. Gondolhatod milyen kövér voltam, ha -32 kg-nál járok és még kb. 10 kg felesleg van rajtam. De amióta elkezdtem fogyni, jobb a közérzetem és szó szerint fittebb vagyok, boldogabb, nyíltabb, és nem utolsó sorban türelmesebb a gyerekemmel.


A lányod biztos alszik még nap közben, ebből az időből tudsz magadra szánni. Én is mindig ekkor csináltam a házi munkát, gyorsan mindent egyszerre, hogy amíg alszik minden meg legyen. Aztán rájöttem, hogy meg vár a mosogatni való és a többi. Át rendeztem a napom. Valamit valamiért. Egy másfél évesnek már vannak percei, amit egyedül is el játszik, ezt az időt kell kihasználni, és gyorsan elmosogatni, vagy az ebédnek neki állni. Én csak ezt tudom ajánlani !

2011. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két gyed kellett a leamortizálódáshoz.....

3éves és 9,5hós gyermekek 36éves anyukája

0anyagi-fizikai segítséggel.

2011. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én idegileg-lelkileg leginkább. Nagyon sokat vagyunk kettesben, nincs kivel beszélgetnem, sőt még a babás problémás kérdéseimet sincs kivel. A páromban is csalódtam már egy párszor, amióta megszületett a kisfiunk, nem igazán számíthatok rá beszélgetés terén és mindent a szájába kell rágni. Én is kialvatlan vagyok már a születése óta, lassan 2 éve. Én is az utóbbi időben hítam egy kicsit, de igazán nem is tudom mitől, mert többet nem eszem, ugyanannyit mozgok is. Nálunk sem számíthatunk a mamákra, irígylem is azokat, akiknél segítenek. Így nem sok értelme van az együttélésünknek, már ez is megfordult a fejemben, hogy így minek. Ketten is ellennénk a kisfiammal. És hogy senki nem érzi át, hogy milyen fáradt vagyok, hogy reggel 6-tól este 9-ig sarkon-talpon lenni a kisfiammal és az egyéb teendők, ez rosszul esik még nagyon.
2011. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, látom azért nem vagyok egyedül...nyújtásokat végzek a derekamra, régen sokat sportoltam, meg itthon is tornáztam, de most tök K.O. vagyok, lehet tényleg vashiány, ez eszembe se jutott, köszönöm, le fogok menni a dokihoz...

Kedves utolsó, főleg a Te hozzászólásodból érzem, hogy hasonlóképp érzed magad mint én..mondjuk én a páromra nagyjából számíthatok, de ő is olyan, hogy mindent a szájába kell rágni, ha ledobom a kaksis pelust, ki nem vinné magától, csak ha mondom neki..komolyan döbbenet hogy milyen béna, iszonyúan idegesít, falra mászom tőle, most hogy itthon vagyok, sokszor elgondolkodom, hogy hogy tudtam beleszeretni...azt hittem hónapokig, hogy direkt csinálja ezeket a dolgokat, már tök feltuningoltam magam, de most már látom, hogy csak farka van, azért az egész...:-DDD

Ma kicsit elmentünk, rábíztam a kicsit vkire, hááát, furi volt, csak kóvályogtunk a bevás. központba, nem is érdekelt semmi, haza akartam jönni, igaziból inkább egy szállodába kellett volna mennünk, és kialudni magunkat...

Köszi mindenkinek, igyekszem összekapni magam, mert kicsit megijedtem már magamtól...remélem holnap nem fogom ezt érezni, amit ma reggel...sziasztok

nekem így este jobb a kedvem,

2011. dec. 11. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!