Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babáknak milyen...

Csöpség kérdése:

3 hónapos babáknak milyen bébiételt lehet adni? Eddig tápszeres volt és most kell szoktatnom a főzelékekhez

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hónaposnak még 1 hónapig tápszert kell adnod, utána lehet elkezdeni nagyon lassan a hozzátáplálást először alma leve, de csak 1 kiskanál, másnap már kettő, aztán egy kis almapüré, a többi gyümölcs, krumpli, sárgarépa, majd ezekből állhatnak össze az első "főzelékek", amik még inkább pürésített dolgok, majd 6-7-8 hónaposan jöhet a glutén, onnantól fogsz tudni rendesen sűríteni.
2012. jan. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsővel.

Alma, banán, krumpli, cékla, répa, tök, spenót, sárgaborsó, stb. Először csak sima vízbe, aztán mindent lehet sűrűbbé tenni a krumplival, később pedig be is lehet rántani a főzelékeket. Ezek max fél órányi munkák.

Ezért egy költői kérdés: miért a bébiételen gondolkozol? Mi 15 hónaposak leszünk és egy kanállal nem kapott. Eleinte minden nap főztem neki szépen, amit lehetett, később átálltunk a másnaponta főzésre. 8-9 hónaposan többször tudtam úgy főzni, hogy nem kellett neki külön, hanem azt ette amit én, így is könnyebb lett.

2012. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta, 3 hónapos gyereknek még ne kezdj hozzátáplálásba! Várj egy hónapot, addig tápszer, aztán szépen jöhetnek a 4 hónak megfelelő kaják.

Sütőtök, alma, burgonya, stb...

2012. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
31%
nyugodtan adhatod neki már az aémát, régen tápszer sem volt
2012. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A TANÁCSOKAT DE A GYEREKORVOS JAVASOLTA HOGY MÁR MOST KEZDJEM EL A HOZZÁTÁPLÁLÁST MERT UTÁNA NEHEZEBB LESZ!!!!
2012. jan. 19. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!