Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Turis ruhát hogy kezelitek,...

Turis ruhát hogy kezelitek, mielőtt ráadjátok babátokra?

Figyelt kérdés
Ma mondták, hogy ecettel kell öblíteni. Mosógépben? Mennyi ecetet? Mosószerhez vagy az öblítő helyére? Eddig én csak kimostam 40fokon. Lehet hogy hiba volt, de nem lett baja a kicsimnek.
2012. jan. 17. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én csak kimosom a színeseket 40 fokon, a fehéreket 60 fokon, nem teszek ecetet hozzá.
2012. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ikreim 14 hónaposak. Szinte csak turis ruhájuk van. Én 50-60 fokon kimosom és ennyi. Eddig még nem lett bajuk. Az első 5-6 hétben ki is vasaltam őket, de meguntam. Illetve a védőnő is azt mondta, tovább már nem kell vasalgatni, ha nem akarok.
2012. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én mosás előtt ecetes vízben (jó töményen) áztattam órákig, majd ezután mostam gépben a többivel.

Csak az első 3 hónapban bohóckodtam így.

2012. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is szinte csak turis cuccok vannak. Én is csak egyszerűen kimosom jó alaposan. Az ecetes variációról én még nem hallottam...A vasalás is alapból fertötlenít
2012. jan. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 60 fokon mosom, pici korában még vasaltam, utána már nem. Sose eceteztem.
2012. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem kezdek el ecetezni. Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 17. 23:06
 7/12 anonim ***** válasza:

én ecetezek :) de minden ruhához, a legjobb öblítő :) és olcsó is :D

a turis új ruhákat színeseket 40, fehéreket 60 fokon mosom, öblítő helyére pont egy löttyintésnyi öblítőt öntök (öblítőt nem használok, erősen allergén, én is allergiás vagyok rá), majd vasalom.

egyébként nem minden ruhát szoktam vasalni de a turisakat először mindig, kifertőtleníti :)

2012. jan. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én akárhonnan veszem mindig kimosom 60 fokon, s utána vasalom. Ha új, ha turis, ha neten vásárolt.
2012. jan. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mosom és öblítem mint a többi ruhánkat és gőzölős vasalóval vasalok minden alkalommal. Ugyan már elmúlt 18 hós, de szerintem így biztos és praktikus.
2012. jan. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én néha ecetezek a mosóporhoz szoktam rakni kb. 1decit.
2012. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!