Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 4 hónaposan már...

Szerintetek 4 hónaposan már kiválthatok 1 tápszeres étkezést, ha már ismeri és szereti is a Kicsim a 4 hónaposan ehető gyümölcsöket, zöldségeket? Vagy várjak 6 hónapos koráig ezzel?

Figyelt kérdés
3 hónaposan kezdtem el kóstoltatni vele az almát, őszibarackot, répát, sütőtököt, burgonyát. Mindet nagyon szereti, és végre ezek nem jönnek ki belőle,mert amúgy nagyon bukós baba.
2012. jan. 18. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Dietetikus-védőnéként kicsit le tollak.. korán kezdted el a kóstoltatást... ráértél volna most 4 hónaposan. Ha tudod húzd még el az étkezés kiváltást ha már így alakult. Kb 5 hónaposan váltsd ki valamelyik fő étkezést.

A hozzátáplálás menete pedig az amit végül is elkezdtél...


Sok boldogságot.

2012. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos javasolta a kóstoltatást a bukás miatt és azért, mert kb. 4-5 naponta volt széklete, pedig tápszeres baba. A születési súlyát már 3 és fél hónaposan megduplázta, egészséges, jól fejlett baba, így nem gondolom, hogy kárt okoztam ezzel neki. De azért köszönöm a választ.
2012. jan. 18. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok dietetikus, de szerintem is várj még 3-4 hetet.
2012. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is 3 hónaposan kezdtem, és az én fiam is eszik mindent négy hónaposan, és azt mondta múlt héten a védőnő, hogy a reggeli és esti tápszert tartsam meg mindenképp, de tizóraira, ebédre, meg uzsira nyugodtan adjak neki csak gyümit meg főzit, vagy tejpépet. Az én babám csak akkor kap napközben tápit ha valami új ízt adok neki, és nem engedem befalni az összeset egyszerre.
2012. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegnap én is kérdeztem ilyesmi kérdéssel és mindenki nekem esett hogy hogy gondolom és felelőtlen anyuka vagyok :( pedig holnap leszünk 4 hónaposak!!!na most akkor mit tegyek???lehet neki adni pépet meg gyümit tápszer mellett vagy nem???mert az előző válaszoló válasza alapján egész nyugodtan lehet :) szép napot
2012. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én úgy gondolom, mindenki a saját védőnője, gyermekorvosa tanácsára hallgasson ilyen ügyben, mert még az orvosok véleménye is különböző. Így elkerülhető, hogy a legközelebbi státuszon lecseszés legyen a vége. (Ezért olyan gyermekorvost kell választani, akiben bízik az ember.)

2012. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!