Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 10 hónaposan nem tud...

Baj, ha 10 hónaposan nem tud ülni, nem tud mászni?

Figyelt kérdés
nővéremnek van egy 10 hónapos kisfia,aki egész nap kézeben van és nem tud egyedül ülni nem tud mászni.a kiságyban szinte sosincs mert mindig sírt és ki lett kapkodva.csak alváskor van ott.szerintem el van maradva a mozgásfejlődésben,mert az én kislányom 7 hónaposan ül és mászik.tudom minden gyerek más,de ez normális?hogy győzzem meg őket,hogy nézessék meg?hallani sem akarnak róla.
2012. jan. 18. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom szerintem nem biztos,hogy normális -e, de az én fiaim 10 hónaposan kapaszkodva már fel is tudtak állni, mondjuk jóval később indultak el 14 hónapos koruk környékén, de példul a keresztlányom 11 hónaposan már el is indult. Úgyhogy szerintem mászni már mindenféleképpen kellenne neki, vagy legalább kúszni.
2012. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem normális. Ülnie is illetve másznia vagy legalább kúsznia már mindenféleképpen kellene.
2012. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valamiféle haladási formával már mindenképpen kellene próbálkoznia.
2012. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem igazán megnézetni kell azt a gyereket ,hanem letenni a földre.....
2012. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
véleményem szerint ezt már meg kéne nézetni valóban!Nem biztos,hogy baj van de szerintem is már több mindent kéne csinálnia!Az hogy kilett kapkodva nem hiszem,hogy befolyásolná az én fiam is ilyen 8,5 hónapos 1 hónapja mászik,2 hete tanult meg ülni mászásból,1 hete pedig már feláll szóval szerintem egy 10 hósnak minimum kúszni/mászni kéne!Az hogy hogyan győzd meg nem tudom ezt maguktól gondolniuk kéne és legalább utánajárni hogy van -e valami teendő!
2012. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Járnak rendszeresen orvoshoz/védőnőhöz?

Ott elvileg ki kell derülnie, ha valami gond van.

2012. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, el van maradva.

beszéld rá, hogy tegye le a földre és kérjen tanácsot az orvostól. akkor se cipelgesse, ha sír.

az én babám 9 hónapos, 3 hónapja jár hozzá gyógytornász hetente ás már nagyon mondogatja a gyógytornász, hogy másznia kellene hamarosan, szóval a 10 hónaposnak már igencsak kellene!!!!

tegye le a nővéred, és nézze meg mit csinál,

2012. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tény, hogy minden gyerek másként fejlődik, de ha ő időre született, egyébként egészséges baba, akkor valami gond lehet nála mozgásfejlődésben (valszeg a felkapkodásnak köszönhetően). Az én fiaim 2 hónappal korábban születtek, most 10 hónaposak és a napokban álltak fel a járókában, stabilan ülnek és ügyesen próbálkoznak a mászással, kúszásban profik. Mindenképpen meg kellene őt nézetni szakemberrel.
2012. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszok,megmutatom nekik a véleményeiteke,talán hat rájuk!
2012. jan. 18. 17:24
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Ne támadd le, én is sértésnek vettem, amikor rám szóltak, hogy már ezt azt kéne tudnia. Sajnos igen, amiatt van, hogy kikapkodja és kézben van. Ha mész hozzá, vegyél elő egy takarót, tedd le a földre és tegyél a baba köré sok játékot. Megnézetni érdemes, mondd neki, hogy sok egészséges gyereket is visznek.
2012. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!