Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fájadolm csillapítót...

Milyen fájadolm csillapítót adjak neki? Ami nem antibiotikum?

Figyelt kérdés
Kislányom 1éves 1 hónapos. Elől két foga van alul. Hátul baloldalon kint van a rágó foga,jobb felső rágó foga,és a bal felső rágó foga is szintén kint van. A jobb alsó rágó foga napokon belül szétpattan. A doki szerint ne aggódjak,nincs baj adjam neki a nurofent. Sajnos nem használ neki nagyon vergődik.Egész éjszaka kínlódik vele. A panadol az jó neki de a doki szerint paracetamol tartalma miatt nem szabad sokáig adni. Tanácsot kérnék hogy ti milyen fájdalom csillapítót használtok. És a másik, hogy jó lenne valami ami nem antibiotikum.A dentinoxot se szabad sokáig mert lidokain tartalma be folyásolja a vérkeringést,és a torkának se tesz jót a doki szerit. Előre is köszi
2009. máj. 27. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Viburcol kúpot nem próbáltátok még? ez homeopátiás kúp, nyugodtan adhatod neki fájdalomra. viszont nem mindenkinél hat. nekünk mondjuk nem nagyon volt hatásos, de sokan dícsérik. én fogzásnál a panadolt szoktam adni neki, ha már nagyon szenved, meg elalvás előtt dentinoxot. tény, hogy nem jó neki, de hát egyetlen gyógyszer sem jó neki! próbálom a minimumra csökkenteni a használatukat. viszont az egyik felső foggal annyit kínlódott, hogy én adtam neki mexalen fájdalomcsillapító kúpot, attól jött helyre. mivel ez gyógyszer, tényleg nem lehet sűrűn adni neki.
2009. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én az enyémeknek nem adtam semmit. Kegyetlenül hangzik, de inkább vergődjön, mithogy gyógyszerrel tömjem.

Hideg rágőkát kapott és sok kemény rágnivalót, mert az segít az így szétnyílásában.

2009. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyian írjátok,hogy a Dentinox gélben van lidokain és csak kevésszer(háromszor) lehet bekenni az ínyét.Ez így is van.Viszont a Dentinox oldatot annyiszor használjátok ahányszor csak kell!!!Abban nincs lidokain.Nem tudom miért ragaszkodik sok anyuka a gélhez.Én az első két babámnál is az oldatot használtam(akkor még nem volt Gél)És most is.Nekünk bevált.Ha meglátja kisfiam az üveget,már tátja a kis száját.6 hónapos és még nem bújt ki egy sem.Nem azt mondom,hogy nem kínlódik vele,de enyhíti az oldat és sokszor bekenem neki.

Próbáld ki az oldatot,hátha könnyíti egy kicsit.De a hűtős rágóka és a keményebb rágcsálnivaló is jó.

Kitartás!

2009. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
először is a nurofent ugyanúgy lehet csak adagolni, mint a panadolt, orvosi felügyelet nélkül 3-4 napig. Én a következőt csinálom, mivel mi a felső elsőkkel 5 hónapot küzdöttünk. Napi 2x5bogyót kap Chamomilla Vulgaris 15ch-t, felforrósított majd lehűtött vízben feloldva (kevés vízben). Ha nagy a nyűg akkor a dologélt használom az alvások előtt, bekenem neki az inyét és úgy alszik. Ha éjjel is kel akkor jön a Viburcol kúp. Amiket eddig írtam mind homeopátiás készítmény. De ha nagyon fáj neki, én használom éjjel a dentinoxot is (már elnézést, de mi is ilyeneken nőttünk fel, s sem a vérkeringésemmel sem a torkommal nincs semmi probléma. ez mennyiségi kérdés!). Illetve ha már sikítva sír a fájdalomtól mi akkor használjuk a narancsos nurofent, ami mindig segít. Amúgy van egy 'fogzás és a homeopátia' doksim, ha küldesz privit, elküldöm szívesen! Kitartás!!!
2009. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem tud róla a doki hogy nurofent kap,azt mondta nyugodtan adjam neki,ha csak éjszakára kapja akkor akár élete végéig is adhatnám. De nekünk ez nem vált be.
2009. máj. 27. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!