Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 100mg-os gyümölcsizű c vitamin...

100mg-os gyümölcsizű c vitamint, ha adnék a 27hónapos kislányomnak milyen baja lenne?

Figyelt kérdés
eddig cebion cseppet kapott, de most ajándékba kaptunk egy ilyet. Kislányom nagyon szeretne belőle kapni, de a dobozon 3éves kórhatár szerepel.
2012. jan. 20. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem adnék belőle neki.A cebion-nak is van multivitaminos változata is,én is azt adok a 22hónapos kislányomnak.
2012. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
akkor ne adj belöle. ....
2012. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi ezt szoktuk venni: [link]

Nincs benne semmi olyan dolog, amit ne kaphatna már egy 2 éves is.

Azért nem szokták 3 éves kor alatt ajánlani, mert akkor még nagyobb a félrenyelés veszélye.

A C-vitamin szükségletről pedig megoszlanak a vélemények. Az egyik oldal szerint a felnőtteknek is csak max. 50 mg kell naponta, a másik oldal szerint pedig 2-3000. Én a kettő között gondolom, így egy ilyen tablettától nem kap túladagolást. De csak akkor adnám, ha rendesen össze tudja rágni és le tudja nyelni. Ja ez amúgy egy olvadós tabletta.

És a fentiek nagy részét a gyógyszertárosok mondták nekem.

2012. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Főleg az utolsót:) Szinte ugyanilyen az a vitamin amit én kaptam. A leírása is ugyanaz. Én is úgy gondolom, hogy a félrenyelés miatt nem engedélyezett. Az én kislányom szerencsére már ügyesen kezeli ezeket a dolgokat.Homeós golyócskákat szed már rég óta és azokkal sincs gond. Nem akarom túlzásba vinni, cebion cseppet fogok neki adni továbbra is. Csak azért kérdeztem, hogyha egyet egyet kapna lenne-e baja tőle.
2012. jan. 20. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Egytől semmi baja sem lesz.:)
2012. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!