Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le szoktátok tenni a kisbabáto...

Le szoktátok tenni a kisbabátokat, akkor is, ha még nem alszik vagy ölben altatjátok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a védőnőm azt tanácsolta, hogy amikor a kisfiam befejezi az evést, (tisztába van rakva, nem fáj a hasa és már nem éhes) megbüfiztettem és jól érzi magát, akkor ne altassam kézben, hanem tegyem a kiságyba és maradjak mellette, de ölben ne altassam, ne ringassam. Erről mi a véleményetek? A kisbabám most 5 hetes.
2012. jan. 20. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen picinek még kézben altattam, gyorsan el is aludt. De mikor már nehezebb volt, meg már nehézkesebben is aludt el, már kezdtünk átszokni arra, hogy beteszem az ágyába, még simizem kicsit, dudorászom, aztán kimegyek. Nem is sírt, gyorsan megtanult egyedül elaludni.
2012. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van a védönönek. Majd a baba diktálja mit szeretne, és ha nem igényli az ölben ringatást akkor minek csinálnád? Gondolom máskor sokat van amúgy is ölben és ha sír vagy baja van akor úgy is felveszed.

habár most még nem szokik hozzá semmihez sem.


én olyan ipusu anya vagyok hogy ha a gyereknek nincs rá szüksége akkor nem veszem fel, de ott vagyok mellette és felveszem ha sír vagy valami baja van. persze ilyen picinek sokszor volt kézben pl mikor nem aldut és dajkálva volt, de tényleg ha nem kérte nem altattam ölben.


de vannak szülök és mindenkinek szive joga azt csinálni amit szeretne, akik akkor is magukra kötik ha alszik a baba, mert úgy gondolják ez a jó neki. az ö babájuknak biztosan ez is a jó.

2012. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan dajkáld. Én egyedül a vacsora utáni alvást intézem a kiságyba,ha elalszik szopi közben, akkor úgy megy az ágyba, ha még ébren van, beteszem, adok neki jó éjt puszit, mondom neki hogy itt vagyok a szomszéd szobában, jövök ha kell. És kijövök. Amíg nem alszik el, többször ránézek. Most 5 hónapos
2012. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ébren teszem be,ha nem alszik el evés közben.de általában fent van..mindig így csináltam,egyedül is alszik el mindig.pedig este olyan jó lenne ringatni ,ölelgetni picit,mert akkor olyan kis bújós!:))de jobb letenni,mert így nincs sírás..
2012. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 3/4-es válaszolóval értek egyet :D Illetve azzal hogy nappal lehet segíteni elaludni! Napközben valamikor a mi szobánkban hempergünk míg el nem alszik (6 hónapos) viszont az esti altatást nem adnám semmiért, vacsi sok puszi és hagyom had aludjon el magától! Ezt kb. 5 hetes korától kezdte és teljesen működik mostanáig! De ha valaki a ringatás híve én azt sem ítélem el, csak sajnálom ha már egy 8 kilós babut kell majd álomba ringatnia :)
2012. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám az első 2 hónapban igényelte a ringatást kézben, aztán pikk-pakk leszokott róla, szépen elaludt az ágyában egyedül. Már kezdtem beleélni magam hogy juj de jó, aztán pár napja mégiscsak megváltozott minden.
2012. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos a lányom és most kezdtem csak el azt, hogy leteszem, ha látom, hogy fáradt. Mondjuk 90%-ban még elalszik büfizés közben este, de azért próbálkozom. Amikor még picike volt, nagyon hasfájós volt, szóval esélytelen volt csak úgy letennem.

Viszont, ha te is jónak látod, akkor próbálkozni lehet. Viszont, ha igényli, hogy te altasd el, akkor tedd meg nyugodtan, mert még nagyon picike.

2012. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!