Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékenység tünete lehet...

Tejérzékenység tünete lehet székrekedés? Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés
9 hónapos babámnak hozzátáplálás óta nagyon makacs székrekedése van. Előtte sem ment könnyen, de ennyire azért nem volt vészes a helyzet. Most a napi 30 ml Laevolac mellett is kétujjnyi vastagot préselek ki belőle. Én eddig úgy tudtam, hogy a tejallergia tünete inkább hasmenés, kiütések. Az unokatestvérének is volt, és nála ilyen tünetek voltak. Most tejmentes diétán van, és 1 hónap múlva kell visszamenni, és ha nem javul, akkor befektetnek, és kivizsgálják, hogy mitől lehet. Lécci olyan tanácsokat ne írjatok, hogy mik a lazító ételek, mert tudom, és csak azt kap (sütőtök, őszibarack, szilva, kelkáposzta, stb.). Krumplit, répát, banánt egyáltalán nem kap. Másnál is volt ilyen szokatlan tünet???
2012. jan. 21. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
fiam tejérzékeny,de ilyen tünete sosem volt
2012. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 macilány76 válasza:
De bizony igen!:(Még talán időben elkaptátok és gyógyítható.Az én kislányom 3 éves volt,addig tömte a túró-rudit meg a joghurtot.:(Szorulása volt, senki sem gyanakodott tejallergiára.Aztán,mikor véletlenül kiderült,5 év alatt sem tudtuk neki visszafordítani a folyamatot.Ma 13 éves és lactose tabletta nélkül nem fogyaszthat semmiféle tejcukor tartalmú ételt.(Gyermek Gasztroenterológus állít össze étel listát,az nagyon hasznos tud lenni.)Még a felvágottak közül,pékáruk közül is előfordul olyan, amit nem ehetnek.Együtt lehet vele élni, de nem olcsó mulatság pótolni a "rendes" ételt külön nekik gyártott készítményekkel.A rágótabletta azért sokat tud segíteni.Remélem hasznos volt a beírásom.Ha bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel!:)Remélem még nem késő nektek!!
2012. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 macilány76 válasza:

[link]

Ezt a linket ajánlom még figyelmedbe!:)További szép napot kívánok!:)

2012. szept. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!