Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen megoldást tudtok...

Milyen megoldást tudtok ajánlani székrekedésre három hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz három hónapos a lányom. Egészséges, gyönyörű, megfelelően fejlődik, jó az étvágya.

Csak... csak nem tud kakilni.

Sokáig semmi gond nem volt a kakilással, napi 6-7 alkalommal volt kakis palusa.

Kb. egy hónapja kezdődött a probléma. akkor még anyatejes volt. Egyik napról a másikra egyszerűen nem akart kakilni.

Utánaolvastam, anyatejes babáknál az sem probléma, ha csak egy héten egyszer kakil, így nem aggódtam túl a dolgot. Teltek a napok, elkezdtem neki kamilla teát, ánizsmagteát, forralt vizet adni, majd kapta a Laevolac szirupot is. Semmi eredmény. A tizedik napon az orvos megszélcsövezte, jó sok kaki kijött. Ekkor ajánlotta a doki, hogy szerezzek be én is egy szélcsövet.

Na, ezóta is csak szenvedünk a kakilással, ugyanis a lányom ugyanúgy nem kakil magától.

Sajnos ma már tápszeres lett, a tápszer mellé kap rengeteg folyadékot, forralt víz, kamilla és ánizsmag tea, gyümölcslevek -őszibarack, sütőtöklé, almalé (orvosi utasításra) formájában, emellett kapja a hashajtós babavizet is, valamint-szintén orvosi utasításra- Normaflore-t is adok neki. A hashajtó szirupot a hozzászokás elkerülése miatt abba kellett hagyni (egyébként se hozott akkora eredményt). Milumil komfort tápszert kap, ami kifejezetten szorulásos babáknak van kifejlesztve, mégsem akar kakilni. Minden másnap szélcsövezünk, ilyenkor iszapszerű sűrűségű, szürkés színű kaki jön belőle. Próbáltam már naponta szélcsövezni, akkor nagy sírások közepette sem volt eredmény.

Mit tehetnék még??

Más is volt már hasonló cipőben? Nálatok mi vált be? Mikor rendeződött a dolog?

El vagyok keseredve.


2011. dec. 12. 16:55
 1/7 xStefix ***** válasza:

Én kézközelből nem ismerem a helyzetet, de első nekifutásra nekem kicsit soknak tűnik egyszerre ennyi minden. Próbáltad őket lassan, külön-külön is? Mert így, bár egyik se hatásos most, de ha mégis valamelyik jó lenne, el se tudnád dönteni, melyik az...

Én a forralt vizet, kamillát preferálnám, az ánizsmag viszont kérdéses. Bár ez inkább szeleket szokott csinálni, de megeshet, hogy a tiédet éppen fogja. Ezt mindenképp elhagynám próbaképp. A sütőtöklevet szintúgy, mert ez is foghat. (Bár ha a gyümölcslevek se használnak, akkor pláne nem erőltetném a korai hozzátáplálást...)

Hirtelen ennyi.

2011. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Baba masszázs. (Én az 5 éves unokaöcsémet szoktam a talpát masszírozni kb. 1 percig, tanultam masszírozni és utána szalad kakilni.)


http://www.youtube.com/watch?v=kIHNzOQynmQ

2011. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na, nem egyszerre kapja mindezeket zuttyantva, hanem hol az egyiket, hol a másikat, kétnapi váltásban. Pl. A sütőtököt és az őszibarackot az orvos kifejezetten ajánlotta, mint a probléma megoldását, hashajtós babavízzel együtt, az ánizsmag teát pedig a védőnővel együtt találtuk, mert elvileg székletlágyító hatása van.
2011. dec. 12. 17:29
 4/7 xStefix ***** válasza:

Jólvan, gondoltam ám. :)

Hát nemtom, a sütőtök maga pont fogó, de lehet, hogy a leve talán kevésbé.. Az ánizs viszont szerintem továbbra is kétesélyes. Ha utánaolvasol akár itt is, fele babánál pont jó a pocakgondokra, a másik felét meg épp rontja... Én ezt próbaként mindenképp kihagynám.


Ha gondolod, továbbíthatom a leveled a szopisoknak, hátha tudnak rá javasolni valamit, mert ennél többet én se nagyon tudok ötletelni... (Ők tápos kérdésekben is járatosak, nemcsak szopisban. :)

2011. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
Ja igen, ami miatt ezt javasolnám, az az iszapos, szürkés kaki.. nem tudom, ez mitől lehet, de nem igazán tetszik. :S
2011. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mintha magunkat olvasnám. Az én fiam 3.5 hónapos pont így történt minden, mint nálatok. Ő se tud kakilni, én elkezdtem a hozzátáplálást, azt mondák, az beválik, de ma már én is kétségbe estem, mert kemény lett a széklete. Leírnád, hogy milyen hashajtós babavizet isztok?
2011. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia Kedves utolsó!


A gyerekorvos tanácsára bementem a gyógyszertárba, és kértem hashajtós babavizet. Ők a Mira babavizet adták, jó drága, 400 Ft/7 dl. Lehet hogy jó, de nálunk nincs nagy eredmény. A gyerekorvos szerint van a Nestlenek is ilyen gyártmánya, de nálunk nem kapható.

2011. dec. 19. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!