Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej, tápszer, tejpép NEM...

Anyatej, tápszer, tejpép NEM KELL, gyümölcspüré, zöldségpüré igen? Találkozott valaki ilyennel?

Figyelt kérdés
Mit csináljak????? Alig akar enni anyatejet, tápszert és mostmár a tejpépet sem ette meg. :( El vagyok keseredve!!! 6 hós még csak.
2012. jan. 21. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lányom nekem ezt 8 hónaposan kezdte, szerencsére ekkor már adhattam neki joghurtot, azt megette, úgyhogy ezzel pótoltam leginkább a tejes dolgokat.

6 hónaposan esetleg a Sinlacot próbálhatnád meg (ezt bele is lehet rejteni gyümölcsbe). Bár nem tejalapú, nagyon sok vitamin van benne, és vannak babák, akik tejérzékenységük vagy egyéb baj miatt ezt eszik, és szépen felnőnek! Nekem doki ezt ajánlotta.

Lányomnak én mindenbe próbáltam belerejteni tápszert (pl. főzelékeket ezzel csináltam meg), hogy azért kapjon belőle. Nem túl nagy mennyiséget, mert ha sok volt, megérezte, de ha kevés, akkor simán megette.

Tejpépeket is összekeverhetnéd gyümölccsel, hátha úgy megy neki.

S ne keseredj el, lehet ez csak időszakos dolog, és hamar visszaszokik a tápszerre/anyatejre. Ha meg nem, akkor se kapj frászt. Hamarosan ehet húst is, az fontos a fehérje miatt, így az is kompenzálja valamelyest a tejes dolgokat!

2012. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi, aranyos vagy! már egy ideje szenvedünk. először a szopit nem akarta, aztán már a tápszert se nagyon (elejétől kapott pótlást, úgyhogy nem idegen számára, nem azért nem eszi), ma meg már a tejpép se kellett. :( Persze valamennyit mindig sikerül nagynehezen belediktálni (szopit se hagyjuk abba, tápszert is mindig megcsinálom). Én is rejtem a gyümibe is, főzibe is... Ma is tukmáltam szegénybe a tejpépet, aztán persze az lett a vége, hogy először kiköpködte, aztán meg kihányta, na akkor abbahagytam a tukmálást és asszem többet nem is fogom. :( :( Ma kapott husit először. A főzelék az megy legalább. :)
2012. jan. 21. 19:37
 3/12 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdte el a fiam ezt csinálni. Már fejen álltam tehetetlenségemben, nagyon sok mindent kipróbáltunk. 16 hónapos, a mai napig nem issza meg a tejet semmilyen formában.Szerencsére ő a tejpépet szereti. Próbáld ki az ízesített tápszert. Mindenbe rakj tápszert, nemsokára jöhet a joghurt, túró stb. Kitartás!
2012. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
koszi a biztatast. en mar kivagyok. :-(
2012. jan. 21. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5 hótól csinálta sajnos 2 hónapig,kb 2 hete már megeszi megint a tápszert.én hamarabb bevezettem a húst, a túrót és a joghurtot.sajtot reszeltem a főzelékbe.
2012. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mikor vezetted be, kedves utolsó és hogyan, milyen mennyiségeket? túró,joghurt,sajt??
2012. jan. 21. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:
simán vettem Nestlé babajoghurtot és pudingot és adtam neki.főzelékbe reszeltem egy evőkanálnyi sajtot.ő viszont megette a hipp jó éjt papit.(ez is tejes)estére és így jó volt.azért mindig próbáltam reggel adni neki és kb másfél hónap után ,megint alfogadta.bár most is csak 130-170mlt eszik reggel este,de több,mint a semmi.én kb megőrültem ebbe a másfél hónapba,mire beletörődtem,addigra megint eszi.:)hátha nálatok is csak időszakos.ja meg túrórudit is kap kb 5 hós korától.
2012. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4 hónapos és 3 hetes volt kb.(a hipp jó éjt papi üveges,csak mert nem tudom ismered e.)szerintem te már adhatod neki ezeket,legalábbis én már rég adom és nincs baja.
2012. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem ismerem még a pudingokat, jó éjt papit sem, de meg fogom nézni. köszi! :)
2012. jan. 22. 16:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 hósan csinálta ezt. de hogy akkor még nem ehetne ennyi újat, le kellett szoktatni, tápszerbe tettem a főzit, úgy megitta. Most 6,5 hós, olyan jól sikerült a leszoktatás, hogy azóta sem eszik főzeléket...
2012. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!