Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez a gyes kérdés?

Hogy is van ez a gyes kérdés?

Figyelt kérdés

köszi előre is a válaszokat.


1., második gyerkőcöm ez év októberében születik majd..de első gyerkőcömmel még gyesen vagyok 1 évig,akkor le kell mondanom a gyest és megigényelni a másodikra?


2., a családi pótlék attól még jár hogy a gyes nem?

3., óvodába mehet- e gyermekem aki már jövőre 3 éves lesz vagy itthon kell maradnia mivel kistesójával gyesen leszek, ugyanis azt hallottam hogy nem kötelesek oviba felvenni ha pici babával vagyok itthon.én ezt nem szeretném járjon oviba járjon közösségbe okosodjon játsszon míg én otthon foglalkozom a babával míg nagy lányom oviba van.

4., vagy ez nem lehetséges?


légyszives válaszoljatok


2012. jan. 21. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

1. igen. de megvárhatod míg lejár a nagyra és attól a naptól igényelheted a kicsire, így egy levelet megúszol.


2.nem látom ebben az összefüggést :D

családipótlék gyerekenként jár, 18 éves koráig, míg tanul


3. ha van hely, fel kell venniük. ha nincs hely, valóban azokat nem szokták felvenni akinek az anyukája otthon van, hogy a dolgozókat ne akadályozzák az adófizetésben ;)

csak írasd be időben, májusban!

egyébként a bölcsinek a feltétele a munkáltatói, szerintem azzal keverhetted össze.

2012. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták , hogy ha megszületik a kicsi , akkor rá kell megigényelni a gyest , így a nagy után autómatikusan törölni fogják. A családi pótlékot is igényelni kell a kicsi után , így két gyerek után fogod kapni . Tehát ha a kicsi megszületik , akkor be kell adni az államkincstárhoz három kérvényt: anyasági támogatás,gyes kérelem és a családi pótlékhoz kérelem.

Az óvodába sajnos előfordul , hogy nem veszik fel , mert elsősorban azokat a gyerekeket veszik fel , akiknek dolgoznak a szülei és csak akkor a többit , ha marad hely.

2012. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!