Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerkőcös anyukák, volna...

2 gyerkőcös anyukák, volna pár kérdésem lennétek szívesek válaszolni?

Figyelt kérdés

Szóval az érdekelne hogy kijöttök a fizetésekből

ahol például apa 4-6 órában melózik, és ti csak a gyest kapjátok, és a babák közötti korkülönbség csak 2 év..

lehet hogy babát várok, kislányom 2 éves lesz márciusban a tesóka meg októberi lesz ha minden igaz :)

és azért érdekelne hogy mire készüljek anyagiakban és lelkiekben, mehet oviba a lányom attól hogy itt a pici velem, vagy fel sem veszik?

és a gyes alatt születik a baba akkor a lányomra le kell mondanom?..

az elég kevés lenne havi 38.000 két gyerekre nem?...

gondolom azért a családi jár a lányomra attól függetlenül..szóval

összesen a családi a lányomra + babára a gyes= 50 000.. ennyit kapnék a két gyerkőcre az elég óvoda kezdésre , stb stb....esetleg az önkormányzatnál lehet igényelni vmi támogatást 2 gyerkőcre?.


bocsi ha hosszú volt, és köszönöm előre is elolvastátok és próbáltok nekem válaszolni ha van kedvetek


(és nem vagyok pénzéhes csak érdekelne a dolog)


2012. jan. 20. 17:52
 1/5 A kérdező kommentje:
azért ennyire ne tolongjatok....
2012. jan. 20. 21:27
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon beszűkítetted a feltételeket,azért nem jelentkezik senki.

De én írok,bár nálunk majdnem 3 év a különbség,és apa nem 6 órában dolgozik hanem rendesen és jól keres.


Ettől függetlenül elég megterhelő a családnak a két gyerek, persze ehez az is hozzájárul,hogy az első gyermekem lány amásodik fiú. A sok rózsaszín ruhát nem adhatom rá, azokat le kellett cserélni.

Azon kívül a pelenka az ami döbbenetesen gyprsan fogy, és méregdrága. Ki vagyok akadva,mert nem is emlékeztem erre már.

Szóval,mi kijövünk a pénzből,de ez tényleg csak azon múlik,hogy a párom jól keres, mert amúgy nem tudom mi lenne velünk.


Nem csak az számít hogy mennyi bevételed van, mert van akinek 50.000 bevétel sok, van akinek kevés.

Pl nekünk az még a gázszámlát sem fedezné. De egy kis lakásban meg bőven kijön az egész rezsi és még marad is...


Tehát az egyéb körülményeiteken is múlik, azon is hogy a család mennyire tud segíteni ha esetleg gond van, azon is hogy van-e hiteletek, és azon is hogy a párod állása mennyire biztos.


Ki lehet jönni ennyi pénzből, de ez önmagában kevés információ.

Minden esetre engem nagyon meglepett,hogy még így is mekokra költség egy gyerkőc,hogy nem ő az első.

2012. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen lehet de azért köszi szépen hogy te legalább fáradtál úgy szintén az első hozzászóló :)
2012. jan. 20. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami biztos, játékra, meg hasonló dolgokra nem kellett költeni, mégis szép összeg lett a végére, nálunk 4 év a különbség. Nálunk a 2. lett lány, uh ruhákat vettem, de vagy nagyon akciósan, vagy vatera, turi. A pelenka elég sok valóban, meg a tápi, gyógyszerek, stb. A bébiételről nem is beszélve. Mi télen kezdtük a hozzátáplálást, sok gyümi nincs, uh a bébiétel meg rengeteget visz el. de mindent megér ez a kis szaros :D
2012. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!