Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha még 10 hós kisfiam...

Baj, ha még 10 hós kisfiam csak a kezemben hajlandó elaludni? Ha berakom a kiságyban egyből áll fel.

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Baj, nem baj, nálunk is ez van. Lekötözni az ágyához nem lehet.

Szépen a fejecskéjét a vállamra hajtja, kicsit duruzsolok, énekelek neki és pár perc alatt elalszik. Berakom az ágyába és kész. Ez van nappal.

Esti alvánál egymás mellé fekszünk és szopi közben elalszik.

Majd kinövik aztán passz. Engem nem zavar.

Jó babázást. :)

2009. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha téged nem zavar, nem baj. Bár lehet később zavarni fog. Gondolom már nem pehelysúlyú! Én csak a saját tapasztalatomat írom le: Ha fel tud állni, akkor le is tud feküdni. Az én lányom 3 hós korától külön szobában aludt. Lefektettem az ágyba, betakartam, ő persze rögtön felpattant. (amikor már tudott). Esetleg egyszer még le lehet fektetni, aztán csak annyit mondtam, hogy: na szia, aludjál. És kijöttem a szobából. Persze eleinte ordított, ilyenkor bementem hozzá egyre rövidebb időre, de nem vettem ki csak szóval, simogatással nyugtattam meg. Előbb- utóbb megszokja és alszik. Ha nagyon fáradt egyszer se kell bemennem, de 2-nél többször soha. De ha ezt elkezded, akkor legyél következetes és nincs több ölben altatás!
2009. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 hós és ringatom napközben. Este szépen elalszik egyedül is. 11 kg, úgyhogy néha már alig bírom. Próbáltam én is a letevős módszert, de fél óra kínlódás után kivettem és pár perc alatt elaludt az ölemben. Ezt próbáltam egy hétig aztán feladtam. Szeretném én is leszokatni a ringatásról. Várom a tapasztalatokat ki hogy csinálta.
2009. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egy könyvben olvastam a következőt: Tedd le a kiságyba, és ülj le mellé. Ne nézz rá, ne menj oda hozzá, igaz, lehet, hogy sírni fog, de kb. 20 perc és aludni fog. Köv. nap ülj egy kicsit messzebb, és u.a. mintelőző nap. Egy-két hét, és már elég lesz az ajtóban állni, és a babó kb. 5 perc alatt magától is el fog aludni. Próbáld ki, kitartást hozzá. MOndjuk én kezdettől hozzászoktattam a babóm, hogy egyedül kell elaludni. Még világosban megetetem, utána leteszem a kiságyba, villanyt le, és kb. 5 perc alatt elalszik. Soha nem ringattam.
2009. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!