Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha minden sírásnál felvesszük...

Ha minden sírásnál felvesszük a babát, akkor hozzá fog szokni, hogy mindig kézben nyugszik meg? Ha mindig cicin alszik el, akkor hozzá fog szokni és nem fog magától elaludni a kiságyban?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hetes a babám és felmerültek ezek a kérdések bennem.
2011. aug. 7. 19:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
30%
Mindkét kérdésedre igen a válasz. Bár ma ezzel kevés anyuka törődik,mert nem szabad egy kicsit sem sírni hagyni a babát. Hónapokkal később pedig panaszkodnak,hogy nincs egy perc nyugtuk sem a gyerektől.
2011. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
24%
Ha mindig felveszed, akkor felkapatod és utána nem tudsz tőle mozdulni sem, nem lesz el magában. Nem baj, ha sír, egy kicsit hagyni kell, persze még picike, de akkor is. Attól, mert a cicin alszik el fog majd magától is, ha ahhoz szokatod a későbbiekben. Én úgy csináltam, ha nem aludt el a cicin, akkor betettem a kiságyba, el nézelődött, majd elaludt. Bár én sosem kapkodtam fel és nem is lógott a nyakamon a kelleténél többet.
2011. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
10%
Erre másfél nap alatt is rászokik egy baba. Kicsit későn merültek föl ezek a kérdések.
2011. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ha egy kisbaba sír, annak oka van (éhes, kakilt, fáj valamije, vagy csak éppen az anyukájára vágyik). Úgyhogy szerintem meg nem lesz "elkényeztetve". Persze nem kell a legkisebb nyögésre rögtön felkapni, de sokáig sírni se szabad hagyni. Meg kell találni az arany-középutat. Szerintem.

A cicin-alváshoz viszont könnyen hozzászokik, és sok ismerőstől hallom, hogy 2-3 éves a gyerek, és még mindig cicin alszik el...

2011. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
26%
Nincs mindig oka. A legtöbbször az anyukák rontják el a babákat. Egy újszülött vagy pár hetes baba csak sírással tud kommunikálni. Nem csak akkor ha baja van, hanem pl ha kényelmetlenül fekszik, viszket valamije stb. Ő is csak ember. Általában már ott el van rontva a dolog, hogy mikor megszületik, akkor minden anya számára természetes (és ez így normális), hogy nem bírja elviselni ha sír a gyereke. Viszont nem mindig azért mert éhes vagy fel kell venni stb. Hanem mondjuk a fent említett okokból vagy azért mert alvásból arra ébred, hogy egyedül fekszik egy kis ágyon (ez nagyon gyakori). Ilyenkor elég csak megsimogatni és rájön, hogy nincs egyedül és elhallgat. Nem kell egyből felkapni, nem kell egyből cicire tenni.
2011. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
58%

Előző előtti vagyok.

Utolsó! Igazad van, csak én úgy értettem, hogy "mindig oka" van, hogy csak úgy, mert "olyanja van", nem kezd el sírni. Mert szerintem az is ok, hogy kényelmetlenül fekszik vagy felébred, és egyedül van. És igen, ilyenkor nem kell rögtön felkapni, hanem ki kell deríteni, mi a gond. Megsimogatni, ha utána is sír, akkor arrébb tenni, hátha kényelmesebb neki stb.

Viszont azt sem gondolom, hogy sírni kell hagyni a babát.

2011. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 xStefix ***** válasza:
68%
Kérdező, ha a fenti rémisztgetéseknek nem akarsz bedőlni és kíváncsi vagy egy (személyesen!) tapasztalt ember véleményére, akkor olvasd el Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás c. könyvét! Nagyon jól összefoglalja, hogy az általad felmerült gondolatok miért NEM vezetnek oda, ahová sokan gondolják. Ez az ún. kötődést segítő nevelés. Én is ezt gyakorlom és sokat tudnék neked róla írni, de a könyv még megnyugtatóbb szerintem. Szívből ajánlom neked!
2011. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
44%

"Megsimogatni, ha utána is sír, akkor arrébb tenni, hátha kényelmesebb neki stb.

Viszont azt sem gondolom, hogy sírni kell hagyni a babát."


Igen, pontosan ez a menet :) És igen, babát nem hagyunk sírni (egyrészt mert elveszíti a bizalmát bennünk, másrészt pedig mert sok babánál ez olyan öngerjesztő folyamat, hogy egy idő után már a sírás miatt nem tudja abbahagyni a sírást).

2011. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
13%

"ha a fenti rémisztgetéseknek nem akarsz bedőlni"


Milyen rémisztgetésnek?

2011. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 xStefix ***** válasza:
70%
Hogy attól lesz elkapatva, ha a természetes szükségletei vannak kielégítve. Mert az elkényeztetés nem ezt jelenti.
2011. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!