Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babák anyukái....

6 hónapos babák anyukái. Kiváncsi vagyok Nálatok hogyan van? (evés) Kicsit hosszú, bocsi. Nagyon várom a válaszokat.

Figyelt kérdés

1. Hányszor eszik 6 hónaposotok? Reggeli, tízórai, ebéd,uzsi, vacsi-így néz ki a napotok???

2. Mennyit eszik egy étkezésre??

3. Mikor-miket (főzi, gyümi, esetleg tejpép,gabonapép???) ??? Mennyi anyatejet,tápszert eszik meg naponta és mikor?

4. Akinek csak 4-szer eszik, hogyan alakul a nap, melyik étkezés „nincs”,mit és mennyit eszik ez esetben??

5. Husit eszik?? Mennyit?

6. És tejterméket adtok már? Joghurt,sajt, túró?

7. Éjjel eszik?

8. Milyen zöldségeket és gyümiket adtok?

9. Hányszor kap egy héten sárga zöldséget (sütőtök, répa)?

10. Banánt milyen gyakran kaphat, minden nap lehet?


2012. jan. 22. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én Babám napirendje így alakul:


08:30 reggeli tápszer 170ml + szopi (de szerintem ez nem valami sok)


12:30 ebéd főzelék 200-220 gr (sárgarépa, sütőtök, burgonya - ezekhez pl. alma)- eddig jutottunk a hozzátáplálással a céklát próbáltuk még, de az nagyon nem jött be + ha kér tápszer pl., ma nem kért


16:30 uzsonna gyümölcs 150 gr(körte, barack, alma, banán (kicsi) meggy (kicsi)szilva (nem ízlett)+ ha kér még és általában kér 110 ml


20:00 szopi


20:30 fürdés + masszírozás


21:15 vacsora 240ml tápszer


21:30 alvás reggelig, néha felébred éjszaka akkor szopi, ha nem elég akkor táp is


Husit és tejterméket még nem adok neki, még nem tartunk

ott.

Banán: ha kap almát akkor nem kap hozzá banánt csak egyéb gyümölcsöt, mivel az úgy nagyon hasfogó


Nem tudom, hogy jól csinálom-e én sokszor elbizonytalanodom, hogy jó-e.


Szóval én is várom a hozzászólásokat :)

2012. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Igen

2. 180-200 ml/g között

3. tízórai főzelék, gyümölcs vegyesen. Tejpépet uzsonnára kap.

4. 2.-ban a válaszom :)

5. 1xer adtam Neki, de dokinő tanácsra ezt még hanyagoljuk.

6. Majd túrót szeretnék először adni Neki 1hónap múlva kb. Eddig tejes kiflit evett, de hát abban csak 2% tejpor van (párom pék)

7. Nem, max. iszik őszibarackos teát.

8. Nálunk lassabban kell hozzátáplálni, így amiket eszik: répa, sütőtök, alma, krumpli, őszibarack. Feb.01-én tölti a 6hónapot és 2.-án megyünk dokinőhöz meg védőnőhöz.

9. Heti 3-4x

10. Sajnos ezt nem tudom :)

2012. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Kimaradt, hogy naponta egyszer vagy a gyümibe vagy a főzibe teszek egy kiskanál 7gabonás pelyhet.
2012. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Igen, pont így néz ki, csak még este is szopizik 1-2 alkalommal.

2. Nem tudom mennyit szopizik, mert nem mérem, szilárdból kb 250grammot.

3. Tízórai van kiváltva nálunk (gyümölcs, zöldség, mikor mi), a többi anyatej.

5. Csirkemellet adtam már neki. Egy kis kockányit szoktam pürésíteni.

6. Tejterméket csak 8 hónapos kortól ajánlják, én betartom, tehát még nem kap.

7. Igen.

8. Alma, őszi, banán, cékla, krumpli, répa, szilva, sütőtök.

9. Attól függ. Van, hogy minden nap keverek egy kis sütőtököt a pürébe, hogy ne fogja a hasát.

10. Banánról megoszlik a vélemény, én hetente 2-3 alkalommal adok.

2012. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! A 6 hónapos lányom napja:

8h-kor:200ml tápszer

11h-kor:170ml gyümölcs(bármi)

14h-15h között:200ml Főzelék(minden másnap husival)

17h-18h között: Baby puding 1 v. 2 dobozzal mikor hogy ébred a du-ni alvásból :)

20h-kor:240ml tápszer

Szóval kijön az öt étkezés! A mennyiség nem mindennap ugyanaz viszont a tápszer mindig ennyi! Tejtermékkel még várnék! Éjszaka alszik és nem eszik!

Zöldségből:répa, sütőtök, burgonya, paradicsom, zöldborsó, cékla, cukkini, brokkoli,

Gyümölcsből:alma, banán, őszi/sárga barack, körte, ananász, mangó, meggy, narancs, mandarin(imádja)

Banánt nem tom hogy lehet enni ill., hogy hányszor egy héten! Volt mikor szinte mindennap kapta de nem befolyásolta! Kicsikém most 7100gramm! Nem is sovány de nem is kövér :)

Sárga zöldséget 1 héten 3x kap vagy 2x!

2012. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi már szinte mindent eszünk.

naponta 5*eszik.

változó,hogy mennyit eszik általában:

reggeli tápszer kb 120-130 ml(sajnos utálja,örülök,h ennyit is eszik)

tízórai vmi gyümölcs(szinte mindent adtam már neki én banánt is van,hogy heti 4szer is adok neki vmivel keverve)150és 190gr között

ebéd valami főzelék(húst minden nap,rizs,tészta,mindenféle zöldség,csak ,ami nagyon tiltólistás azt nem(gomba,bab..)

ez ált 220grkb,mostmár eszegeti a 8 hónapos darabos kajákat is)utána adok neki túró rudit ,de nem mindig.

uzsonna tejpép,vagy hipp jó éjt papi,vagy babapuding,joghurt,100-200gr között,mikor mennyit kér

vacsora tápszer 150-210között.

sajtot reszelek a főzelékébe,ha illik bele.,kap már nagyon enyhén fűszeres húslevest,karalábé levest.én nem adok neki túl sokszor sütőtököt,meg répát ,pedig imádja,de már 2*is tiszta sárga volt az orránál..:)

este fél nyolckor lefekszik és reggel fél 8körül kel.

azért vezettem be ilyen hamar mindent a babámnak,mert ahogy kapott kanalas kaját,sajnos nem fogadta el a cumisüveget és egyáltalán nem ette a tápszert kb 2 hónapig,úgyhogy ezért tartunk itt.mostmár eszi újra a tápszert,de nem mindig akarja elfogadni.most 6,5 hónapos.

4 hónapos korától táplálom hozzá.

2012. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!