Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam, akivel 3 hete kezdtem...

Kisfiam, akivel 3 hete kezdtem a hozzátáplálást, csak gyümölcsöket eszik. Mit tegyek, hogy a főzelékeket is szeresse?

Figyelt kérdés
Csak bébiételt fogad el, amit én főzök, nem kell neki... Mikortól adhatok neki csirke-pulykamellet, májat? A paradicsomot megfőzzem, vagy nyersen turmixoljam? (mert mindkettőt hallottam) Anyatejes, 1 hét múlva 7 hós. Rizst és gabonapelyhet is adhatok neki? Köszi!
2009. máj. 28. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Egy ismerősöm is így volt. Őszi barackot tett a főzibe. 8 hótól lehet húst adni.
2009. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem ette amit főztem viszont az üvegest igen. És már lassan adhatsz neki csirkét, pulykát. A parit nem adnám nyersen semmiképp. Puffasztott kukoricát ajánlom, jól elnyammognak vele.
2009. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. máj. 28. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Keverd a gyümölcsöt a zöldséggel és fokozatosan mindig kevesebb gyümölcsöt tegyél bele.Így hamarosan megszokja a zöldségek ízét is :) De előbb csak a gyümölcsök ízét szoktasd meg vele és ha megszokta és szereti akkor keverheted zöldségekkel.

Sütőtök-alma,sárgarépa-alma,Krumpli-alma,barack,banán,cékla-alma,spenót-banán(ez majd ha nagyobb lesz):P

De keress rá neten sok jó és korhoz megfelelő recepteket vannak.

[link]

Babareceptek lehetőség cím alatt:

[link]

remélem tudtam segíteni.

11hónapos kislány anyukája

2009. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Rizs és gabonapehely inkább akkor menjen, ha eszi a főzit, így bele tudod majd keverni. Szerintem továbbra is próbálkozz a főzéssel, később nem kel kínlódni azzal, hogy az üvegesről a saját főztödre szoktasd. Próbálkozz azzal, hogy a főzelékébe raksz almát, banánt, hátha úgy rákap az ízére. Én a gabonapelyhet is belefőztem így finom krémes lett. Próbálkozz a spenót-krumplival, és a főzelékekbe az elején tegyél anyatejet, így biztos elfogadja az ismerős íz miatt. Nagyon széles a választék a főzelékek terén, a fantáziádra van bízva a dolog. Viszont a babád a korának megfelelő ételeket kapja. Sok sikert. Üdv.
2009. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Szia, szerintem ne eröltesd ha van bőven tejed. Egy babán látni, mikor kezdi el érdekelni más táplálék. Nem kell azon aggódni szerintem, mikor mit lehet adni. Persze a ne a rántotthússal kezd :O) én mindig almát főztem a főzelékhez. Pl. fél cékla-alma-fél krumpli ezeket kockára vágod, megfőtt turmixold, esetleg hígítsd egy kicsit a levével, vagy anyatejjel, ha van bőven, ha nincs, ilyenkor fel lehet használni a fagyasztottat.

HA nem kell neki még a szilárd táplálék csak a gyümi, nem baj mert mi felnőttek sem vagyunk egyformák.

A paradicsomot meg majd később add, nem az a kedvence általában a babáknak. Ha a gyümit jobban szereti, főzd meg azt, hogy szokja egy kevés krumplival, így édesebb lesz, aztán változtass arányt. Meg meleg is van ám, egyébként sem esznek most sokat, napközben jobban megy a folyadék. Itatni, csak vízzel itasd és a puffasztott kukoricával elrontod, ha egyébként nem jó evő. Telíti nagyon és nem fog neki kelleni még a gyümi sem. (persze a döntés a Tiéd)

Szóval amikor nagy a meleg, este kínáld a főzit, mikor nincs nagy meleg és hígra csináld.

2009. máj. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is így volt, végül több hét küszködés után tettem pipmellet a főzibe és egy deci rögtön lecsúszott. Ő is anyatejes 6.5 hós. Utána még persze szopizik.

Húst nem 8 hós kortól lehet adni, ezt hol olvastad első?? Nyugodtan mehet a rizs is, csak vigyázz, hogy ne fogós zöldséggel add. Glutén is mehet módjával, sőt akár a túróval is próbálkozhattok lassan dúsításként. Az a lényeg, hogy mértékkel adj mindent.

A paradicsomot én főzném, főleg, hogy a legtöbb pari sajnos permetes fóliás sz*r..

2009. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi a gyors válaszokat!
2009. máj. 28. 13:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nah, pont mintha én irtam volna. nálunk is ez a gond. A gyümiket megeszi, de a főziből se az üveges, se az én főztöm nem válik be. A legjobb szerintem ha gyümivel bekevered hogy éépenhogy csak érezze az zöldség izét, és lassan emelni a zöldség adagot. De mi is kinlódunk 7 hósak vagyunk anyatejes. szóval türelem.
2009. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, sorstárs! :) Ez legyen a legnagyobb bajunk!
2009. máj. 28. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!