Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Farfekvéses babák Anyukái!...

Farfekvéses babák Anyukái! Hogyan alakult babátok mozgásfejlődése születés után?

Figyelt kérdés

Nekem Ő a 3. gyermekem. Nagyon aggódom, mivel 6 hónapos és még nem fordul :-(. Igaz nagy baba, de erős, jól fejlett, szépen nyúl a dolgok után, de olyan, mintha lusta lenne fordulni (de csak fordulni, mert egyébbként állandóan ficánkol). Próbálom rávezetni, hogy kell, de nem hajlandó fordulni. A nagyok 3,5-4 hónaposan fordultak meg. Tudom nem szabad hasonlítgatni, de aggódom!

Lehet , hogy azért van ez így, mert egyedül ő volt medencevégű fekvésben méhen belül?

Köszi a válaszokat!


2012. jan. 23. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindkét gyermekem faros volt.

Kisfiam 42 hétre, 59 centisen született. Neki a születése után több problémája volt, amit a hosszára, a méhen belüli fekvéére és a túlhordásra együttesen vezettek vissza. Őt intenzíven kellett itthon tornáztatnom, és talán ennek köszönhető, talán nem, de elég gyors volt a mozgásfejlődése. 3,5 hónaposan forgott, 5,5 hónaposan mászott, 6 hónaposan felült, 7 hónaposan felállt és 10 hónaposan egyedül, stabilan ment.

Kislányomnál nagyon féltem, hogy ugyanolyan problémái lesznek. Mivel mindenképpen császáros lettem volna, megbeszéltük a dokival, hogy 38 hétnél tovább nem vár. Ő 60 centivel született, és semmi baja nem volt. 6 hónaposan még nem tudott forogni, 6,5 hónaposan kezdte. 8 hónap előtt valamivel kezdett el kúszni, és 1 hete mászik. Lassan 9 hónapos. Minden másban a korosztályának megfelelő, de a mozgásfejlődése lassú. Ő is aránylag nagy baba, 8 hónapos mérésen volt kereken 9 kiló és 78 centi.

2012. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem faros lányom volt, de teljesen átlagos a mozgásfejlődése, 4hónaposan átfordult, 7hósan kezdett üldögélni, nem sokkal után felállt, most lesz 1 éves, segítséggel sétálgat, szerintem nincs összefüggés. Én akkor aggódnék a helyedben, ha nem ficánkolna amúgy, de azt írtad, minden másban normális.Ha orvosi vélemény megnyugtatna, egy dokilátogatást megér a dolog!
2012. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem Ikerlányaim vannak, pénteken lesznek egy évesek. Mindketten farfekvésesek voltak. Teljesen átlagosan fejlődnek. Azonban náluk is volt időbeni eltérés pl. a mászásnál, illetve egyik Kislányom 10 és fél hónapos korától jár, másik Kislányom pedig most kezdi az első önálló lépéseit.

Kérdezz rá a védőnőtől, esetleg az orvostól, biztosan megnyugtatnak.

2012. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a mozgásfejlődés nem függ attól, hogyan helyezkedett el a magzat a pocóban.

Az én fiam végig farfekvéses volt, császárral is jött a világra.


3 hónaposan átfordult hasról hátra, 3,5 hónaposan már visszafele is ment neki.

5 és fél hónaposan magától ült, nem dőlt el.

6 és fél hónaposan mászott

7 hónaposan magától feállt.

10 hónaposan elindult.

2012. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A doki és a védőnő szerint se aggódjak!

Egyébbként ők a méretére fogják: 6 hós lesz, majdnek 10 kg és 73 cm :-)

2012. jan. 23. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!