Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az lehet hogy azért van...

Az lehet hogy azért van elmaradva a mozgásfejlődése (vagyis kis lusti) mert nagyon sokat van/volt kézben?

Figyelt kérdés
5 hónapos a fiam, harmadik baba, a nagyobbak se túl nagyok.Igen sok dolgom van mellettük-velük és a kicsi meg nagyon hasfájós (volt) mostmár jobb a helyzet. Viszont utál hason lenni mert sose volt úgy el. Magamra kötve hurcoltam, vagy szoptattam, vagy aludt ezt a 3 dolgot csinálta gyakorlatilag. A túlélésre játszottam csak hogy ne sírjon és a nagyokkal is tudjak foglalkozni meg haladjak is a dolgaimmal, és közben elröppent 4-5 hónap. Az első két gyerekem gyakorlatilag órákat volt a játszószőnyegen-habtapin-szőnyegen stb. ahol gyakorlatozhattak és 3 ill. 4 hónaposan simán forogtak és ügyesen tartották a fejüket vállukat, a pici meg nem forog egyáltalán. Most már törekszem rá hogy letegyem de persze most már utálja. Szórakoztatom a földön hogy minél tovább bírja, na de a kérdés hogy akkor azért nem fejlődött a mozgása mert túl sokat hurcoltam? És vajon ha most már nem hurcolom, akkor beindul a fejlődése? Annyira rossz anyának érzem most magam hogy ez hogy nem tűnt fel eddig. De csak nem szerettem volna hogy sírjon szegény.
2012. jan. 22. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nem befolyásolja, inkább gyerek-függő. Ha elmaradt a fejlődése, természetesen érdemes direkt "gyakorlatoztatni", de az én gyerekem is nagyon sokat volt ölben, mégis időben (nem túl hamar és nem túl későn) csinált mindent. Olvastam pár helyen, hogy több természeti népnél van szinte egy éves koráig egyfolytában felkötözve a baba, utána mégis szépen, gyorsan behoznak mindent... de persze ez csak hallomásos info részemről.
2012. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

semmi baj, tedd le, hátra, és telepedj mellé, játszatok kicsit.. talán úgy elfogadja az új helyzetet. Keríts le helyet, ahonnan azért lát téged

Mérei Gyermekpszichológia könyvében leírja: egyes albán helyeken a csecsemő 1 éves korig lekötözve volt a kisbölcsőben, ez volt a szokás... De a család végig körülöttte dolgozott, tevékenykedett,beszélgetett, énekelt, a kicsi mindent látott-halott. Mikor kivették - hamar behozta a mozgást -és ami különleges: jobban szocializálódott volt, mint azok a kicsik, akiknek nem volt életterükben láthatóan a család, nem látta őket dolgozni, mozogni, beszélni.

2012. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen azzal nincs gond gyakorlatilag mindenben részt vett...köszi a válaszokat remélem így van és nem követtem el nagy hibát!!!
2012. jan. 22. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam nagyn refluxos volt. 5 hónapos koráig szinte napi 24 órát kézben volt. Én is aggódtam, de aztán még 6 hónapos sem volt és már mászott, 10 hónaposan ment. Most 11 és szinte fut:) Szerintem nyugi.
2012. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nálam mindig egy hajszálon függ, hogy kell-e vinnem fejlesztésre, meg egyéb helyekre, vagy nem. Akkor találtam meg ezt az oldalt, és ezeket a videókat, amikor fejlesztést kerestem. Nézd meg mindet. Végül nekünk nem volt szükség rá, de kislányom minden mozgásos dolgot az utolsó pillanatban teljesít. Én nem várom el tőle, de a védőnő meg az orvos igen. Szerintem egyszerűen lusti a tied is, jó így neki. Erőltetned kell a dolgot egy picit, vagy különben járkálhatsz neurológushoz, aki elmondja majd, h semmi baj, csak lusti egy picit. Na nálunk ez volt.

2012. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jah, és biztos vagyok benne, hogy nem vagy rossz anya attól, hogy gyermeked nem feltétlen olyan gyorsan fejlődik mozgásban, mint testvérei. Valakinek a szobatisztasággal, valakinek a fogzással, valakinek az étkezéssel/szoptatással, van akinek a mozgás beindulással, beszéddel gyűlik meg a baja. Lehet, hogy fél évesen fordul meg majd csak először, és lehet hogy már rá két hónap múlva szaladgál. Jó anya vagy, és punktum.


5-ös voltam megint

2012. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszi :)) és a linket is:)

Nem gondolnám hogy valami nem oké ha csak úgy alapban nem forogna még, csak azért kezdtem aggódni mert összefüggésbe hoztam ezzel hogy gyakorlatilag folyton kézben van /volt. Ami a többi gyerekemre nem volt jellemző. Lehet hogy a legkisebbem amúgy sem forogna még ha nincs ennyit kézben, ezt nem tudhatom:)

2012. jan. 22. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposan még nem lehet azt mondani, hogy bármiről lemaradt, elmaradt volna..A barátnőm nagyon sokat hordozta kendőben a lányát ( olvasott a lovas terápiáról, ami egyenesen fejleszti a mozgást, mert a gyerek a lóval együtt mozog), és igényelte is a kicsi.Mindent nagyon korán csinált, már 9 hónaposan felállt.Szóval ne hozd összefüggésbe!5 hónaposan lassan majd meg kell fordulnia valamelyik irányba, semmi mást nem kell produkálni.Tedd le most már minél többet, hogy tere legyen a mozgásnak.Kösd le a figyelmét.Mást nem kell tenned!
2012. jan. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!