Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felcserélte a napszakokat a...

Felcserélte a napszakokat a 2,5 hónapos babám, az jó módszer ha nappal felébresztem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ki kell próbálni, ki is fogom, de olyat is olvastam hogy alvó babát nem szabad ébresztgetni mert ő tudja hogy mikor mennyi az alvásigénye, és hogy előbb-utóbb kialakul az alvási rend. Amúgy éjjel sokszor felébred. 2-3 óra a legtöbb amit átalszik és sokszor órákig nem alszik vissza. Nem panaszkodom, mert ilyenkor ritkán sír, csak nézeget, vagy nyöszörög, legtöbbször nem is éhes, csak keveset szopik. De így megy ez lassan két hónapja és semmi változást nem látok, meg azért fogy az energiám, a 3 éves lányom is itthon van velünk. Amúgy a pici nappal meg sokszor elalszik magától akár 3-4 órára is.
2012. jan. 23. 11:45
 1/4 Kerria ***** válasza:
100%

Szerintem ne ébreszd fel...


Próbáld nappal aktívabban fenntartani, zörögni körülötte, takarítani, ha napközben alszik ne ugyanazzal a takaróval takard be, mint éjjel (illetve ha van más lehetőség, hogy nappal máshol aludjon a lakásban.

Próbálj meg időpontokat rögzíteni pl. séta, fürdetés, amiből nagyjából tudhatja mi következik.

Ha van lehetőség rá, játszatok vele (a testvér bevonásával) napközben.


Ezek az ötleteim lennének, de szerintem ne ébreszd fel.

2012. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólóhoz csatlakozom. Mi velünk is ugyanez volt és én is hasonló dolgokat csináltam. Mára hála van egy napirendünk. 4,5 hónapos.
2012. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én legkésőbb 4 óránként felébresztettem, az 5. napra visszaállt a régi rend, és éjjel aludt huzamosabb ideig, nappal meg 1-2 órát evések között.

Én nem bírtam volna egy percig se tovább az éjszakázást, mert ő nem dünnyögött, hanem ordított, ha nem foglalkoztunk vele.

Így elkezdtem egy csütörtöki napon, nyűglődős volt az egész hétvége, de hétfőn éjszakára már minden rendbe jött. Azóta is rendesen alszik éjszaka.

2012. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk az vált be, hogy felébresztettem. Mikor nehezebben aludt el nappal, akkor "elvettem" tőle 1 alvást. (Később vittem el, később kelt fel, utána megint később tettem le. Most elmúlt 2 éves, ma is megvan szinte percre pontosan, mikor megyünk aludni. Persze, még most is ébreszteni kell a délutáni szunyából, de azt hiszem, másfél-két óra alvás elég már ilyenkor neki. Este fél9-9 körül alszik el, reggel 7-ig húzza.
2012. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!