Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezditek bevezetni a...

Mikor kezditek bevezetni a sima tejet a babánál?

Figyelt kérdés
13,5 hónapos a lányom, babatejet és folyékony tejpépet iszik, de lassan szeretném elkezdeni a tejet neki. Mivel kezditek? Kecsketej, tehéntej? Mennyi? Hogyan?
2012. jan. 23. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ezt a kérdést akartam én is feltenni, az én fiam is 13,5 hónapos és ő is babatejet iszik, de már szeretném bevezetni a tehéntejet. Én már adtam neki pudingot, amit én főztem tehéntejből, és tejbegrízt is evett, már kb. 2 hónapja adom neki ezeket, de a tejitalt még nem merem kiváltani tehéntejre.
2012. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehéntej.

Reggeli italkén adnám neki mert igy napközbe látod ha nem birja a tejet a szervezete. Váltsd ki neki a reggelijét. Ha az megvan a többit is.

2012. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lányom 13hós volt mikor elkezdtem bevezetni,addig tápszert kapott. Én úgy csináltam,hogy a tépszerbe raktam a tejet és egyre többet kapott fokozatosan míg átálltunk teljesen. Kb. 1hónap alatt. Én bolti zacskós 2.8as tejet vettem neki és felforralva adom.
2012. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1éves volt mikor elkezdtem adni neki a bolti tejet.2.8-ast adtam neki felforralva.Tartós tejet meg 1.5-öst ne adjál neki.Én úgy csináltam hogy először csak reggel kapott rendes adagot,nem hígítottam meg kevertem semmivel.Mikor már láttam hogy nincs tőle baja akkor már este is tejet kapott.Kb.15hónapos korától pedig reggel teszek neki bele macikávét vagy kakaót,felváltva.Már 22hónapos de én még forralom neki,sokan mondják hogy nem kell de engem nem érdekel én felforralom.Az íze is másabb forralva.
2012. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor azt gondolom, 2,8-assal megpróbálom és szépen fokozatosan egyre többet kap majd reggel. És a kecsketejet egyáltalán nem ajánljátok?
2012. jan. 25. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!